Zajęcia odbywają się w internecie. Można w nich uczestniczyć na żywo lub skorzystać z archiwalnych nagrań i nadrobić zaległości
Zakończył się pierwszy rok działalności Nowoczesnej Szkoły Samochodowej. Uczestnicy przystąpili już do pierwszego egzaminu, który za sprawą kwalifikacji MOT.05 daje tytuł mechanika samochodowego. W styczniu odbędzie się drugi egzamin (MOT.06), po którym nasi absolwencji będą mogli pochwalić się już tytułem technika pojazdów samochodowych, co otwiera drogą np. do zdobycia uprawnień diagnosty samochodowego. Wszystko to przez internet, przy niskim czesnym, w zaledwie półtora roku.
Otwieramy nabór uczestników na kolejny rok szkolny. Zapisać się można już dziś na stronie szkolasamochodowa.pl. Tam znajdziecie też wszelkie informacje na ten temat. Zajęcia ruszają pod koniec września.
O zakończonym pierwszym roku edukacji w naszej szkole rozmawiamy z Arturem Kowalskim, nauczycielem przedmiotów zawodowych, ale też ekspertem Polskiej Izby Motoryzacji, egzaminatorem, diagnostą samochodowym, autorem podstaw programowych.
Za nami pierwszy rok szkolny i pierwszy egzamin. Znamy już wyniki?
Wyniki dostępne będą formalnie w sierpniu, ale od samych uczestników wiemy, że należy spodziewać się pozytywnych informacji. Nie było żadnych oznak niezadowolenia.
Kto zgłosił się do naszej szkoły?
Mamy uczestników z całej Polski, a nawet kilka osób mieszkających obecnie za granicą. Są informatycy, ekonomiści, większość osób oczywiście zawodowo związana jest z branżą motoryzacyjną. Mamy także uczestnika rajdów pojazdów ciężarowych. Celem dla uczestników w większości jest oczywiście w dalszej perspektywie zdobycie uprawnień diagnosty samochodowego. Jak wiemy, żeby zostać diagnostą należy mieć wykształcenie techniczne.
Artur Kowalski, ekspert Polskiej Izby Motoryzacji, autor podstaw programowych i programów nauczania w branży motoryzacyjnej, nauczyciel kształcenia zawodowego
Uczniowie naszej szkoły odbywają praktyki w wybranych przez siebie warsztatach samochodowych, natomiast cała teoria przekazywana jest podczas lekcji on-line. Jak się sprawdził ten model kształcenia?
Sprawdził się bardzo dobrze. Spotykamy się na lekcjach w ustalonych terminach, w środku tygodnia. Lekcje były archiwizowane na YouTube, więc ci, którzy nie uczestniczyli na żywo, mogli do tego wrócić w dowolnym momencie. Wszystkie niezbędne do nauki materiały były też dostępne w formie elektronicznej na spacjalnej platformie. Co ciekawe, połowa uczestników zdecydowanie chciała uczestniczyć w naszych lekacjach na żywo. To także dla nas, wykładowców, dużo lepsze rozwiązanie, bo jest interakcja. Korzystaliśmy też z nowości w branży – platformy Electude. W mojej ocenie to platforma numer 1 do kształcenia. Oferuje ćwiczenia interaktywne, można symulować naprawy pojazdu, diagnostykę. Wszystko to oczywiście wirtualnie. Tego na polskim rynku edukacyjnym nie było. To platforma płatna, do której dostęp nasi uczniowie otrzymali jako bonus.
Już dziś zapraszamy chętnych do udziału w kolejnym naborze uczestników. Rejestracja trwa, a zajęcia ruszają pod koniec września.
To najszybsza dostępna forma na rynku, by uzyskać tytuł technika pojazdów samochodowych. Cały cykl kształcenia trwa półtora roku.
Więcej informacji na stronie szkolasamochodowa.pl oraz pod numerem telefonu 604 447 504. Zapraszamy!
Komentarze (0)