Valeo Innovation Challenge 2018 – nadchodzi V edycja konkursu, który daje studentom z całego świata szansę na realizację biznesowych marzeń. To będzie wyjątkowa i niepowtarzalna edycja. Po raz pierwszy w zmienionej formule.
Trzyetapowa rewolucja w przemyśle motoryzacyjnym to klucz do Valeo Innovation Challenge.
Piąta edycja Valeo Innovation Challenge ma być demonstracją działań zachęcających do opracowania projektów i inicjatyw, prezentujących samochód przyszłości. Valeo, wykorzystując swoją pozycję w trzyetapowej rewolucji motoryzacyjnej, postanowiło zaprosić studentów do zaprezentowania nowych rozwiązań w trzech kategoriach: elektryzacji układów napędowych, autonomicznych pojazdach i mobilności cyfrowej. Podobnie, jak w poprzednich latach zespoły będą liczyć od dwóch do pięciu członków i mogą obejmować również nauczycieli.
Przyspieszenie w wyścigu do finału
Zmienia się za to struktura konkursu, która w nadchodzącej edycji nie tylko ma zachęcić uczniów do udziału, ale także przybliżyć specyfikę start-upów. Podczas pierwszego etapu, uczniowie będą musieli stworzyć projekt i szczegółowo opisać model biznesowy swojego start-upu. Pod koniec tej fazy konkursu eksperci ze świata przedsiębiorczości i Valeo wyłonią dziewięciu finalistów.
Wybór dziewięciu najlepszych drużyn to nowy element Valeo Innovation Challenge, realizowany w ramach funkcjonującego programu wsparcia w rozwoju strat-upów. Celem jest umożliwienie uczniom czerpania wiedzy od profesjonalistów, którzy pomogą im zrozumieć rynek motoryzacyjny, dopracować kwestie technologiczne innowacji oraz rozbudować model biznesowy i ukierunkować na jego realizację. Jesienią 2018 roku, dziewięć finałowych drużyn zaprezentuje swoje projekty. Studenci, przedstawiając prezentację, filmy oraz prototypy będą mieli pięć minut na przekonanie jury do swojego projektu.
3 start-upy i 200 000 euro do podziału wśród najlepszych
Po prezentacjach, jury, składające się z przedstawicieli Valeo oraz liderów technologii i biznesu, wybierze trzy najlepsze zespoły. Nagroda główna – 200 000 euro – zostanie podzielona między zwycięski start-up a dwie pozostałe grupy laureatów. Możliwość kontaktu z inwestorami i korzystanie z najlepszych akceleratorów rozruchowych na świecie to nowość w nadchodzącej edycji i zdecydowana szansa rozwoju dla autorów start-upów. Istotną kwestią jest również przejęcie przez Valeo 5% udziałów w każdym ze start-upów.
Zapowiadając piątą edycję konkursu Valeo Innovation Challenge, Jacques Aschenbroich, prezes i dyrektor generalny Valeo, powiedział: "W ciągu ostatnich czterech lat spotkaliśmy niezliczonych zapalonych i innowacyjnych studentów, z którymi nasi eksperci są nadal w kontakcie. Teraz chcemy zwiększyć nasze wsparcie dla studentów z całego świata, którzy chcą urzeczywistnić swój pomysł poprzez stworzenie start-upu, który może stać się technologicznym klejnotem przyszłości. "
W tegorocznej czwartej edycji konkursu Valeo Innovation Challenge wzięło udział ponad 5 000 studentów z całego świata, czyli 1 628 zespołów z 80 krajów, tym samym 748 uniwersytetów i szkół wyższych. Jednym ze zwycięskich zespołów, był team z Polski.
Komentarze (0)