Przepisy o odpadach nie precyzują, w jakiej formie ma być umieszczany numer rejestrowy na dokumentach. Zatem może on być wymieniony obok danych podmiotu jak np. NIP czy REGON lub widnieć na pieczęci firmowej, którą podmiot opatruje swoje dokumenty.
Jednocześnie przypominamy, że Ministerstwo Środowiska 24 stycznia 2018 roku uruchomiło rejestr firm wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami. Jest to część systemy BDO, czyli bazy danych o produktach, opakowaniach i gospodarce odpadami.
Rejestr BDO stanowi pierwszy element integralnej bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO). Oprócz niego, zostaną również uruchomione moduły umożliwiające prowadzenie w formie elektronicznej ewidencji odpadów i składanie sprawozdań z zakresu produktów i odpadów. W związku z powyższym, wychodząc naprzeciw naszym klientom, uruchomiliśmy możliwość zamówienia usług z zakresu ochrony środowiska, które są dostępne w systemie BS BIO. Jak to wygląda w praktyce? Klient, który nie ma konta w BS BIO, powinien zarejestrować się za pomocą formularza zgłoszeniowego (www.bs.bio-service.pl/bio/rejestracja). Natomiast klienci, którzy mają podpisaną umowę Bio Service, wystarczy jeśli zalogują się do systemu BS BIO i zamówią konkretną usługę. Z każdym klientem skontaktuje się Doradca Środowiskowy, reprezentujący firmę Seka S.A. w sprawie realizacji zamówionej usługi.
Obowiązkowi rejestracji podlegają między innymi:
-
wprowadzający na terytorium kraju oleje, smary, opony;
-
wprowadzający pojazdy;
-
prowadzący stacje demontażu lub punkty zbierania pojazdów;
-
wprowadzający sprzęt elektryczny i elektroniczny;
-
wprowadzający baterie i akumulatory;
-
wprowadzający opakowania i produkty w opakowaniach;
-
wytwórcy odpadów zobowiązanych do prowadzenia ich ewidencji.
W celu uzyskania szczegółowych informacji na ten temat zapraszamy do kontaktu z Bio Service: www.bio-service.pl
Komentarze (4)