Tegoroczne targi TransPoland odwiedziło przeszło 3300 osób.
III edycja Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki TransPoland skupiła 110 wystawców z 20 państw i przeszło 3300 uczestników. Pośród odwiedzających byli przede wszystkim przedstawiciele przedsiębiorstw produkcyjnych, dystrybucyjnych oraz importerów i eksporterów.
Targi rozpoczęły się 4 listopada. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Łukasz Twardowski, Dyrektor Departamentu Transportu Drogowego w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, Hubert Jednorowski z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, Edward Strachan – ITE Group oraz Paweł Konowałek – Manager Targów TransPoland.
- Obserwujemy, jak z każdą kolejną edycją rośnie ranga TransPoland, które już teraz są największym wydarzeniem dedykowanym branży TSL w tej części Europy – podkreślił podczas ceremonii otwarcia P. Konowałek.
Tegorocznej edycji towarzyszyło unikalne w skali Europy spotkanie 20 międzynarodowych izb handlowych. Wszystko to w ramach konferencji „Transport kluczowym ogniwem w wymianie handlowej Wschód- -Zachód”, która była głównym punktem pierwszego dnia targów, a która podzielona została na dwa bloki tematyczne. Podczas pierwszego omówione zostały warunki polityczne i gospodarcze dla prowadzenia działalności handlowej za wschodnią granicą UE, w części drugiej natomiast podjęty został temat dystrybucji w Europie w zestawieniu z dystrybucją na wschodzie. Mówiono m.in. o zmianach i aktualnych trendach w korytarzach transportowych na linii wschód-zachód oraz o dobrych i złych praktykach funkcjonowania transportu na wschód.
Nowością były specjalne punkty informacji handlowej, które zaoferowały praktyczne wsparcie w zakresie wymiany handlowej z Rosją, Białorusią, Kazachstanem i Ukrainą. Eksperci pomagali wszystkim zainteresowanym dotrzeć do zagranicznych klientów, oferując fachowe doradztwo rynkowe i obsługę prawną oraz podpowiadając, jak promować produkty w poszczególnych krajach. Na pytania odpowiadali przedstawiciele: instytucji certyfikujących i dopuszczających produkty do obrotu na rynkach, agenci i funkcjonariusze celni, spedytorzy oraz specjaliści stosunków gospodarczych i planowanych zmian w handlu pomiędzy Unią Europejską i poszczególnymi państwami.
TransPoland to nie tylko przestrzeń targowa. Debiutująca przed rokiem Strefa Służb pojawiła się także podczas edycji tegorocznej – w jej ramach darmowych porad udzielali przedstawiciele Służby Celnej, Inspekcji Transportu Drogowego, Transportowego Dozoru Technicznego oraz Policji.
Więcej na: www.trans-poland.pl