Rozbudowa zakładu Pilkington Automotive Poland w Chmielowie została uznana za jedną z najważniejszych inwestycji przemysłowych w Polsce w 2014 roku.
Wyróżnienie przyznano podczas I Ogólnopolskiego Forum Inwestycji Przemysłowych (15 kwietnia br.), w uznaniu wysokości nakładów, liczby nowych miejsc pracy, a także wpływu na otoczenie lokalne i zmniejszanie bezrobocia.
Forum poświęcone było zagadnieniom rozwoju gospodarczego Polski, wsparciu ze strony Specjalnych Stref Ekonomicznych i władz samorządowych oraz obecnej perspektywie unijnej. Wydarzeniu towarzyszyło rozstrzygnięcie konkursu Przemysłowa Inwestycja Roku, wyłaniającego najciekawsze i najważniejsze przedsięwzięcia, o największym wypływie na unowocześnienie i rozwój gospodarczy Polski.
Pilkington Automotive Poland, należący do NSG Group producent szyb samochodowych, został laureatem dwóch kategorii konkursu. Realizowana przez japoński koncern rozbudowa zakładu szyb samochodowych w Chmielowie uznana została jedną z trzech najważniejszych Zagranicznych Inwestycji Roku 2014. Kapituła konkursu doceniła wysokość nakładów, 300 nowych miejsc pracy, a także możliwość transferu technologii.
Rozbudowa chmielowskiej fabryki zajęła trzecie miejsce również w kategorii Inwestycja Roku w Specjalnych Strefach Ekonomicznych, m.in. za działania wpływające na zmniejszenie bezrobocia w otoczeniu lokalnym.
Fabryka w Chmielowie jest drugim obok Sandomierza zakładem produkcyjnym Pilkington Automotive Poland w Polsce. Powstają w niej innowacyjne szyby samochodowe dla czołowych światowych marek, takich jak General Motors, Ford, Volkswagen, czy Fiat, a także szyby do pojazdów ciężarowych MAN, DAF, Mercedes i Volvo. Realizowana obecnie rozbudowa fabryki obejmuje zwiększenie powierzchni zakładu, budowę drugiej hali magazynowej, a także zakup nowej linii do hartowania szyb samochodowych w nowoczesnej technologii, wraz z linią do instalowania dodatkowych elementów na szybach bocznych laminowanych i z powłoką hydrofobową. Inwestycja przewiduje zakup infrastruktury technicznej, wyposażenia technicznego, socjalnego i biurowego, niezbędnego do funkcjonowania linii. Łączna wartość budowy fabryki: 450 mln zł.
Organizatorem konkursu Przemysłowa Inwestycja Roku jest serwis Tereny Inwestycyjne Info.
Komentarze (0)