Portfolio produktów TRW Electric Blue obejmuje już 97% europejskiego parku samochodów elektrycznych
We wrześniu 2018 roku firma ZF Aftermarket zaprezentowała nowy produkt marki TRW, specjalnie zaprojektowany i przeznaczony do pojazdów elektrycznych. Przy strategicznym pokryciu 97% europejskiego parku samochodów elektrycznych w miesiąc od premiery (w tym takich modeli jak, m.in. Tesla i Nissan Leaf), szacowany popyt na ten produkt ma tendencję wzrostową. Portfolio klocków hamulcowych, znanych jako Electric Blue, zostanie rozszerzone o produkty skierowane do pojazdów hybrydowych, które są już w fazie testów.
TRW Electric Blue to nowa gama produktów dla pojazdów elektrycznych, która doskonale oddaje wysoce innowacyjne podejście firmy ZF Aftermarket do rynku przyszłości. Nowa generacja klocków hamulcowych marki TRW wyróżnia się znaczącą redukcją hałasu wewnątrz pojazdu oraz ograniczeniem pylenia okładzin hamulcowych. Portfolio produktów, których premiera miała miejsce podczas targów Automechanika we Frankfurcie we wrześniu 2018 roku, obejmuje już 97% europejskiego parku samochodów elektrycznych, w tym modeli takich jak Tesla i Nissan Leaf. Rozwój programu nadal trwa, a jego kolejnym krokiem jest uzupełnienie oferty o pojazdy hybrydowe, do których adresowane produkty są już w fazie testów. Po ich zakończeniu, w ciągu kolejnych miesięcy nowa gama asortymentu zostanie wprowadzona na rynek.
Trwałe, ciche i przetestowane pod kątem czynnika NVH
Badania wzbudziły obawy dotyczące braku hałasu wytwarzanego przez pojazdy elektryczne z punktu widzenia bezpieczeństwa. Jednak, jeśli chodzi o komfort kierowcy, hałas podzespołów i wibracje dostające się do wnętrza pojazdu są niedopuszczalne. Testy pokazują, że TRW Electric Blue wykonane w rewolucyjnej, nowej formule materiałowej wytwarzają mniejszy poziom czynnika NVH (hałas, wibracje oraz uciążliwość działania), gdy są wspierane przez specjalną wielowarstwową podkładkę i powlekane powłokami tłumiącymi hałas.
Zmieniający się krajobraz
Świat motoryzacyjny się zmienia. ZF szacuje, że do 2030 r. około jedna trzecia wszystkich samochodów wyprodukowanych na całym świecie będzie stanowić wyłącznie elektryczne lub hybrydowe pojazdy elektryczne. Na skalę tą wpływają strategie zachęcające kierowców, floty i gminy do zakupu samochodów bezemisyjnych. Obecnie w 200 europejskich miastach funkcjonują strefy nisko emisyjne. Przykład Londynu pokazuje, jaki może być kolejny krok – to pierwsze miasto, które wprowadziło strefę „ultra-niskiej” emisji.
W przypadku niektórych warsztatów coraz silniejsze odchodzenie od konwencjonalnych pojazdów na rzecz elektrycznych jest powodem do niepokoju. ZF Aftermarket aktywnie wpływa na kształt przyszłego niezależnego rynku warsztatowego, opracowując szkolenia umożliwiające mechanikom poznanie technologii związanych
z układami wysokiego napięcia i bezpieczeństwa przy pracy z podzespołami elektrycznymi.
Pojazdy elektryczne są tutaj i już zostaną - stwierdził Helmut Ernst, prezes ZF Aftermarket. - Dystrybutorzy i warsztaty, które dostosowują się do tej zmiany, będą długofalowymi liderami skazanymi na sukces. Cieszące się dużym zainteresowaniem szkolenia ZF Aftermarket z układów wysokiego napięcia pozwalają naszym klientom i partnerom nabyć kluczowe umiejętności i kwalifikacje, których będą potrzebować w celu opanowania złożonych technologii przyszłości na wczesnym etapie ich wdrażania.
Komentarze (0)