250 milionów samochodów w prywatnym posiadaniu mieszkańców Chin - to pokazuje nie tylko ogrom Państwa Środka, ale może też dawać wyobrażenie o skali tamtejszego rynku serwisu i napraw pojazdów. Rynku bardzo chłonnego - przekonują organizatorzy targów Auto Maintenance & Repair Expo (AMR), które w marcu 2020 roku po raz kolejny odbędą się w Pekinie. Producenci części i wyposażenia serwisów mogą tam nawiązać cenne kontakty biznesowe.
Targi nie są małe, choć nie jest to też skala Automechaniki Shanghai. W Międzynarodowym Centrum Wystawienniczym w Pekinie na 120 000 metrów kwadratowych w ośmiu halach wystawienniczych zaprezentuje się ponad 1300 wystawców z kraju i zza granicy.
Aftermarket źródłem zysku
W ostatnich latach motoryzacyjny rynek wtórny stał się jednym z głównych źródeł zysku w łańcuchu dostaw branży motoryzacyjnej. W następnej dekadzie spodziewana jest w tym sektorze roczna stopa wzrostu na poziomie 3 procent, rosnąca z obecnych 800 miliardów euro do 1 200 miliardów euro. Jeżeli spojrzymy tylko na Chiny, do 2025 roku wartość rynkowa motoryzacyjnego aftermarketu wzrośnie nawet o 55 %. To oznacza nieskończone niemal możliwości biznesowe.
W ciągu ostatnich 37 lat targi AMR towarzyszyły zmieniającej się nieustannie motoryzacji. Organizatorzy stawiając na pierwszym miejscu wyposażenie warsztatowe, narzędzia i materiały eksploatacyjne do napraw i konserwacji oraz pielęgnacji samochodów, konsekwentnie integrowali najnowsze trendy w branży. Stąd dzisiejsza duża renoma targów, które obecnie przez wielu uznawane są za najlepszą platformę handlową ułatwiającą pozyskiwanie surowców i pomagającą przedsiębiorstwom zagranicznym w ekspansji na rynek chiński i azjatycki.
Bardziej międzynarodowo
Po nawiązaniu współpracy z Messe Frankfurt targi AMR przyspieszają w kierunku globalizacji. Wśród wystawców ponad 100 firm przyjedzie spoza Chin. W 2019 roku z sukcesem na targach w Pekinie zadebiutował pawilon niemiecki. W najbliższej edycji również będzie, ale większy. Tym razem na powierzchni ponad 300 metrów kwadratowych pojawi się ponad 30 niemieckich firm i marek. Po raz pierwszy powstanie pawilon producentów malezyjskich. Organizator informuje też o wystawcach z Egiptu, Francji, Grecji, Indonezji, Japonii, Polski, Singapuru, Korei Południowej, Hiszpanii, Tajlandii, USA. Wspomniany międzynarodowy charakter widać też na liście gości, którzy zjeżdżają na to wydarzenie z 70 krajów. Dużą część odwiedzających stanowią obywatele państw leżących na trasie Jedwabnego Szlaku, ale nie brakuje też gości np. z Australii.
Podczas trzydniowych targów zorganizowanych zostanie ponad 30 wydarzeń towarzyszących. Wręczone zostaną nagrody dla najprężniej rozwijających się firm, będzie konferencja dilerów, dyskusje poświęcone diagnostyce w motoryzacji i wiele innych. Więcej informacji o targach znajdą Państwo na stronie www.amr-china.cn.
Komentarze (0)