Trendy technologiczne, takie jak elektromobilność czy pojazdy autonomiczne, wkrótce będą miały silny wpływ na motoryzacyjny rynek wtórny. Ponadto, istnieje duży nacisk na zrównoważony rozwój, którego nie można zaniedbać. Regeneracja natomiast jest głównym filarem tego rozwoju. W tych ekscytujących czasach targi Rematec 2023 oferują szereg możliwości. Kolejna edycja tego wydarzenia, jak zawsze z udziałem firm z Polski, odbędzie sęi w dniach 27-29 czerwca 2023 roku.
Zarówno producenci pierwszomontażowi, jak i firmy z aftermarketu, korzystają z możliwości, jakie daje profesjonalna regeneacja. Obie grupy szukają podczas targów Rematec rozwiązań oraz partnerów biznesowych. Początkowo Rematec był spotkaniem tylko niezależnych producentów z sektora regeneracji. Dzisiaj wystawiają się tu wysoko wyspecjalizowane firmy, działające w najwyższym standardzie zgodnie z normami OEM. Dlatego też coraz większa liczba odwiedzających targi Rematec to kierownicy z takich przedsiębiorstw.
Trzy filary Rematec Amsterdam 2023
- Pojazdy elektryczne
Pojazdy elektryczne mają niskie koszty eksploatacji, ponieważ mają mniej części „zużywalnych”, są również bardzo przyjazne dla środowiska. Pojazdy elektryczne to przyszłość, również w obliczu ambitnego celu wyznaczonego przez Komisję Europejską, jakim jest uczynienie Europy bezemisyjną do 2050 roku. Decyzja ta z pewnością przyspieszy przejście Europy na pojazdy elektryczne W wyniku tej ważnej zmiany oraz w celu przygotowania nowych strategii, firmy zajmujące się regeneracją muszą uważnie śledzić nowe osiągnięcia techniczne oraz analizować systemy napędowe i ich komponenty. Eksperci w tej dziedzinie podzielą się doświadczeniami z uczestnikami targów podczas specjalnej konferencji.
- Regeneracja akumulatorów
Regeneracja w tym sektorze to nic innego jak recykling i ponowne wykorzystanie nienaruszonych części i komponentów akumulatora. Wadliwe, zużyte lub niesprawne elementy są usuwane lub wymieniane. Trzeba pamiętać o rosnącym zapotrzebowanie na baterie na całym świecie, co wywiera dużą presję na działania związane z ochroną środowiska, a do takich z pewnością należą regeneracja i recykling. Pod koniec życia baterii tylko niewielka część jej ogniw nie nadaje się już do użytku. Oznacza to, że potencjał regeneracji jest wysoki, ale tradycyjne podejście do tego tematu staje się nieaktualne i niepraktyczne. Podczas targów Rematec eksperci omówią to zagadnienie.
- Zrównoważona produkcja
Nacisk na zrównoważony rozwój i gospodarkę o obiegu zamkniętym, w połączeniu z obecnym dużym wzrostem cen surowców, wymaga zrównoważonych metod produkcji. Przemysł regeneracyjny posiada wiedzę i doświadczenie, aby produkować w sposób zrównoważony i poprawić cykl życia produktu. Duża i rosnąca liczba producentów osiąga zadowalające efekty finansowe i środowiskowe. Zrównoważona produkcja to tworzenie produktów poprzez ekonomicznie uzasadnione procesy, które minimalizują negatywny wpływ na środowisko, jednocześnie oszczędzając energię i zasoby naturalne. Firmy te traktują zrównoważony rozwój jako ważny cel w swojej strategii i działalności, aby zwiększyć wzrost i globalną konkurencyjność.
Co wyróżnia Rematec?
Organizatorzy Rematec szczególnie zachęcają do udziału kierownictwo firm zajmujących się sprzedażą i dystrybucją oraz ich klientów i partnerów biznesowych. Dowiedzą się oni o korzyściach płynących z części regenerowanych oraz o strategicznych zaletach handlu takimi częściami. Ważną grupą są oczywiście przedstawiciele mniejszych sklepów z branży motoryzacyjnej, a także warsztatów (nie tylko specjalistycznych). Przedstawiciele targów z Amsterdamu podkreślają, że jest to wydarzenie w całości poświęcony regeneracji, w przeciwieństwie do innych wydarzeń sektora motoryzacyjnego aftermarketu w Europie. W programie targów przewidziano szereg spotkań i konferencji. Eksperci omówią opisane wcześniej trzy główne filary sektora regeneracji, opowiedzą o swoich doświadczeniach i wyzwaniach, przed którymi stoją. Będzie też tzw. „Kącik Bateryjny”, poświęcony tematyce akumulatorów oraz sesja spotkań z ekspertami różnych dziedzin przemysłu regeneracyjnego w nieformalnym otoczeniu.
Jak zawsze, przyznane zostaną nagordy ROTY - to najbardziej prestiżowe wyróżnienie w dziedzinie remanufacturingu. Przyznawane są osobie lub firmie, która w szczególny sposób zasłużyła się dla sektora. Nowością tegorocznych targów będzie Reman Challenge, a więc projekt będący efektem współpracy Rematec z firmą BORG Automotive. W jej ramach firmy z branży regeneracji we współpracy ze studentami dyskutować będą na temat kluczowych trendów, które mają wpłynąć na przemysł regeneracji samochodów w ciągu najbliższych 5-10 lat.
Zapraszamy do udziału w targach Rematec Amsterdam 2023. Zarejestruj swoją bezpłatną wizytę na stronie www.rematec.com.
Komentarze (0)