Części i regeneracja

3 miesiące temu  18.03.2024, ~ Administrator - ,   Czas czytania 2 minuty

100 lat na rynku

W branży motoryzacyjnej niewiele jest marek, które mogą pochwalić się doświadczeniem liczącym 100 lub więcej lat. Do tego elitarnego grona należy Bendix – marka założona w 1924 roku jako producent i dostawca mechanicznych szczęk hamulcowych dla koncernu General Motors.

Od samego początku Bendix pomyślnie rozwija różne rozwiązania hamulcowe stosowane w motoryzacji, ale także lotnictwie. Należą do nich układy wspomagania hamowania i wspomagania kierownicy. Inżynierowie marki mogą pochwalić się również wprowadzeniem do użytku pierwszego na świecie systemu ABS, który dostępny był w Chryslerze Imperial z 1971 r., oraz opracowaniem zestawów szczęk hamulcowych.
Przy wsparciu TMD Friction, wiodącego światowego dostawcy wysokiej jakości materiałów ciernych dla branży motoryzacyjnej, Bendix przeszedł transformację, która pozwoliła marce dopasować asortyment do wymagań współczesnego rynku. Dzięki produkcyjnemu know-how TMD Friction Bendix stał się globalną firmą z szerokim portfolio innowacyjnych, wysokiej jakości produktów przeznaczonych do samochodów osobowych i użytkowych, również z napędem hybrydowym i elektrycznym.
Mieszanki cierne Bendix powstają z nawet 43 składników, dzięki czemu są precyzyjnie dopasowane do danego pojazdu. Jednocześnie 99% z nich nie zawiera szkodliwych dla środowiska miedzi i antymonu. Jak pokazują testy, produkty Bendix z nawiązką spełniają wymagania branżowej normy ECE-R90.
Asortyment marki zapewnia 98-procentowe pokrycie europejskiego parku pojazdów, oferując m.in. 1300 referencji klocków hamulcowych i tyle samo referencji tarcz hamulcowych. Oprócz tego oferuje bębny hamulcowe (170 referencji), szczęki hamulcowe (320 referencji), zestawy szczęk i bębnów (200 referencji), czujniki ABS (350 referencji) i czujniki zużycia (180 referencji). Szybkie znalezienie odpowiedniej części ułatwiają aplikacja i katalog online Bendix Brakebook. Wszystkie produkty są dostarczane z niezbędnym do instalacji osprzętem.
Wyłącznym dystrybutorem części układu hamulcowego Bendix na Polskę jest firma Hart Sp. z o.o.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony