Wydarzenia

4 miesiące temu  11.05.2022, ~ Administrator   

150 oszyldowanych warsztatów NexusAuto w Polsce

Na 150. z ponad 220 warsztatów w sieci NexusAuto w Polsce pojawiło się oszyldowanie. Mowa o firmie Jakim Auto s.c. z Turośni Kościelnej nieopodal Białegostoku.

Jej szef Szczepan Jakim jest reprezentantem najmłodszego pokolenia polskich mechaników. Tym większy podziw budzi jego inwestycja. Koncepcja warsztatu i projekt powstały w 2018 r. Prace rozpoczęto tuż po uzyskaniu pozwolenia na budowę w listopadzie 2018 roku i trwały one do sierpnia 2020. Ich efektem jest imponujący obiekt o powierzchni 515 m2, w którym znalazło się miejsce na 3 przestronne stanowiska naprawcze i pełnowymiarową okręgową stację kontroli pojazdów. Do tego przestronne biuro na froncie i rozbudowane zaplecze socjalne.
Ogrzanie i oświetlenie takiego obiektu to też nie lada wyzwanie, dlatego zgodnie z najnowszymi trendami jest on wyposażony w odpowiedni zestaw paneli fotowoltaicznych. Otoczenie to bardzo obszerny i parking z 3000 m2 kostki brukowej przygotowanej pod ciężkie pojazdy odwiedzające okręgową SKP. Znalazło się też miejsce na obleganą głównie w weekendy 2-stanowiskową myjnię samoobsługową z odkurzaczem.
Globalnym organizatorem sieci jest Nexus Automotive International SA. W Polsce i krajach ościennych za tworzenie sieci warsztatów NexusAuto odpowiada Nexus Automotive Central Europe Sp. z o.o. (N!ACE). Pierwsze warsztaty pilotażowe zostały objęte patronatem sieci w 2016 roku, ale intensywny rozwój w odnowionej formie ma miejsce od 3 lat.

B1 - prenumerata NW podstrony

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony