Wydarzenia

2 miesiące temu  16.02.2024, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 2 minuty

50-lecie marki Mobil 1

W 2024 roku wiodąca na świecie marka syntetycznych olejów silnikowych świętuje swój 50 jubileusz w branży motoryzacyjnej. Planowane z tej okazji wydarzenia podkreślą historyczne, teraźniejsze i nowe relacje z producentami OEM, partnerami ze świata sportów motorowych i nie tylko.

Począwszy od pierwszego w pełni syntetycznego samochodowego oleju silnikowego, a następnie tworząc linię olejów Mobil 1, marka Mobil 1 zajmuje pozycję lidera w dziedzinie ochrony silników pojazdów, zapewniając niezrównaną jakość i wydajność przez pięć dekad. Obecnie Mobil 1™ to wiodąca na świecie marka syntetycznych olejów silnikowych, istotnie zaangażowana w rozwój innowacji i współpracę, oraz otwarta na klientów. Dzięki tej kultowej marce, ExxonMobil może budować przyszłość w zakresie ochrony i wydajności silnika.

W celu podkreślenia wyjątkowego jubileuszu powstał krótki film podsumowujący historyczną drogę Mobil 1. ExxonMobil na potrzeby tego projektu zaprosił do współpracy Davida Coultharda, byłego kierowcę Formuły 1 i zespołu McLaren, który wprowadza we wciągającą podróż przez ewolucję marki Mobil 1, jej istotne partnerstwa i osiągnięcia technologiczne.

W tegorocznym sezonie sportów motorowych marka Mobil 1 będzie świętować swoje 50-lecie również poprzez specjalny branding samochodów i inne atrakcje nawiązujące do bogatej historii Mobil 1 na torach wyścigowych.

- ExxonMobil jest dumny z dziedzictwa marki Mobil 1 jako rewolucyjnego syntetycznego oleju silnikowego - powiedziała Laura Bustard, Mobil 1 Global Brand Manager.

- Od momentu powstania, czyli 50 lat temu, olej silnikowy Mobil 1 niezmiennie wyznaczał standardy jakości i wydajności, a będzie nadal udoskonalany i wyróżniany przez kolejne dekady. Każdy, kto posiada wiedzę na temat motoryzacji lub wyścigów, wie, jak wyjątkowa dla motoryzacji ta marka była i taką pozostanie.

ExxonMobil ma świadomość, że za sukcesem marki Mobil 1 stoi nie tylko produkt wyróżniający się technologią, ale ścisła współpraca z wiodącymi producentami samochodów, zespołami wyścigowymi i ekspertami branżowymi. Ta współpraca umożliwiła Mobil 1 ciągłą ewolucję i wyznaczanie nowych standardów branżowych.

Fot. ExxonMobil

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony