Wydarzenia

ponad rok temu  28.05.2013, ~ Administrator - ,   Czas czytania 3 minuty

“Stacja Paliw” 2007

XIV Międzynarodowe Targi

Jak co roku, od 14 lat przedstawiciele branży paliw spotkali się podczas “wielkiej paliwowej majówki” – XIV Międzynarodowych Targów “Stacja Paliw” 2007.

W dniach 9-11 maja odbyła się czternasta edycja wystawy, która na 8 tys. metrów kw. zgromadziła 200 wystawców z 14 krajów świata. Na targach swoje produkty i usługi zaprezentowali przedstawiciele z Polski, Niemiec, Turcji, Czech, Norwegii, Szwecji, Włoch, Danii, Wielkiej Brytanii, USA, Chin, Ukrainy, Rosji i Białorusi. Obecność licznie zgromadzonych zagranicznych wystawców oraz gości wynikała, w dużej mierze, ze strategii marketingowej organizatora imprezy.
– Nawiązaliśmy współpracę z ambasadami oraz zagranicznymi portalami branżowymi zarówno paliwowymi, jak i zajmującymi się tematyką wystawienniczą – tłumaczy Iwona Dąbrowska, dyrektor Międzynarodowych Targów “Stacja Paliw”. – Obecność zagranicznych gości potwierdza międzynarodowy charakter imprezy i atrakcyjność polskiego rynku w nawiązywaniu partnerstw handlowych.
Tegoroczne targi odwiedziło 7,5 tysiąca gości z kraju i zagranicy, którzy przybyli w poszukiwaniu wiedzy oraz w celu nawiązania współpracy z przedstawicielami branży paliw.



Targi skupiły się wokół kilku zagadnień związanych z handlem paliwami. Można było zapoznać się z ofertą koncernów paliwowych, dostawców oferujących sprzęt i infrastrukturę niezbędną do handlu paliwami, a także wielu reprezentantów podmiotów dostarczających rozwiązania niezbędne do funkcjonowania usług dodatkowych, dedykowanych podmiotom handlującym paliwem. Nie zabrakło przedstawicieli firm zajmujących się warsztatem samochodowym, myjniami, wyposażeniem sklepów czy przystacyjnego baru.



Drugi dzień trwania targów swoją obecnością uświetnił wicepremier Andrzej Lepper. Minister rolnictwa po zwiedzeniu wystawy podkreślił rolę, jaką w rozwoju technologii spełniają tego typu wystawy i zapewnił swoje poparcie dla branży paliw. Jak co roku, organizator zadbał o wysoki poziom imprez towarzyszących targom. Zorganizowane konferencje i szkolenia były doskonałą platformą wymiany doświadczeń między uczestnikami rynku paliw w Polsce. Podczas konferencji Paliwa silnikowe - teraźniejszość i przyszłość poruszono zagadnienia bezpieczeństwa energetycznego i warunków niezbędnych dla jego osiągnięcia w odniesieniu do rynku paliw silnikowych. Uczestnicy II Polskiej Platformy Olejów Opałowych, Biopaliw i Paliw Alternatywnych, która była poświęcona przejrzystym i sprawiedliwym zasadom obciążeń podatkowych dla płynnych i gazowych paliw grzewczych, mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat obecnego i przyszłego stanu uwarunkowań rynku paliw grzewczych w naszym kraju.



Wszyscy zainteresowani franczyzą, jako formą współpracy biznesowej, zaspokoili swoją ciekawość dzięki forum edukacyjnemu - Franczyza w branży paliw płynnych, podczas którego właścicielom stacji zwrócono uwagę m.in. na: najistotniejsze ustalenia pakietu franczyzowego i partnerskiego, zawarte w umowie, podręczniku operacyjnym, modelu finansowym oraz, co jest najistotniejsze, przy podejmowaniu decyzji o przystąpieniu do sieci franczyzowej lub partnerskiej. Popularność zorganizowanych szkoleń przerosła oczekiwania organizatorów. Sala dosłownie pękała w szwach podczas wystąpień Grzegorza Rączki z Urzędu Dozoru Technicznego czy Władysława Maciejowskiego tłumaczącego zasady rozliczania paliwa i LPG w temperaturze +15 °C. Konkurs “Produkt Roku” jest nieodłącznym elementem każdej edycji targów. Również w tym roku wyróżniono firmy oferujące produkty i usługi spełniające wymagania polskich przepisów, posiadające odpowiednie atesty, dopuszczenia, certyfikaty i zezwolenia na użytkowanie oraz wprowadzanie do obrotu. Głównymi kryteriami oceny były: poziom i nowoczesność zastosowanych technologii, walory użytkowe i estetyczne, a także oryginalność rozwiązań. Najlepsze produkty Komisja Konkursowa nagrodziła prestiżowymi statuetkami. Prezes Polskiej Izby Paliw Płynnych przyznała “Złotą Lampę”.



Dodatkowe nagrody ufundowali: Urząd Dozoru Technicznego - “Grand Prix Prezesa UDT” oraz Transportowy Dozór Techniczny - “Grand Prix Dyrektora TDT”. Swoją nagrodę, tzw. nagrodę publiczności przyznali Internauci. Jeden ze zgłoszonych produktów nagrodzono nagrodą Miesięcznika Rynku Paliwowego “Paliwa Płynne”. Po raz pierwszy prestiżową statuetkę otrzymał produkt zgłoszony do kategorii prototypy. Wyróżnienie przyznała także Rada Polskiej Izby Paliw Płynnych. Przyznane nagrody zostały wręczone podczas uroczystego bankietu drugiego dnia targów. W salach Hotelu Europejskiego spotkali się nie tylko targowi wystawcy, ale i zaproszeni goście – słowem branża paliw. Gości bawił Marcin Daniec, zapewniono doskonałą i wykwitną kuchnię, dzięki czemu szampańska zabawa trwała do białego rana.

Kolejna edycja targów odbędzie się
w dniach 28-30 maja 2008!

B1 - prenumerata NW podstrony

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony