Warto wiedzieć

Układ hamulcowy i zawieszenie

Części eksploatacyjne

4 dni temu  26.05.2023, ~ Rafał Dobrowolski,   Czas czytania 1 minuta

Amortyzatory pneumatyczne OES PARTS

Zawieszenie pneumatyczne poprawia parametry trakcyjne samochodu. Rozwiązanie tego typu gwarantuje redukcję drgań i wstrząsów, poprawiając tym samym komfort jazdy – doskonale sprawdza się podczas jazdy po nierównej nawierzchni.

Bezsprzeczną zaletą zastosowania układu pneumatycznego jest stały prześwit samochodu – bez względu na stopień obciążenia pojazdu. Stały prześwit umożliwia bardziej przewidywalne zachowanie auta na zakrętach. To także mniejszy wpływ obciążenia na bezpieczeństwo jazdy i poprawa wizualnego aspektu użytkowania pojazdu.

W zawieszeniu pneumatycznym standardowe metalowe elementy sprężyste zastąpione są powietrznymi workami (miechami). Miechy napełniane są sprężonym powietrzem za pomocą kompresora, który z kolei napędzany jest albo z silnika samochodu, albo z układu elektrycznego auta.

Zawieszenia pneumatyczne projektowane są tak, by wytrzymywały przebiegi w granicach nawet 300-400 tys. km. Gdy posiadamy i eksploatujemy auto wyposażone w układ pneumatyczny musimy pamiętać o regularnym przeglądzie zawieszenia, by móc wykryć wszelkie usterki i nieszczelności układu.

Dlaczego wybór amortyzatorów i miechów marki OES-PARTS jest Twoim najlepszym wyborem? W celu przywrócenia pełnej sprawności, a tym samym zachowania charakterystyki zawieszenia przewidzianej przez producenta, należy użyć odpowiednich produktów, które wpływają także na bezpieczeństwo użytkowników drogi.

Amortyzatory pneumatyczne marki OES-PARTS gwarantują Ci 100% jakości odpowiadającej produktom pierwszego montażu. To także 100% komfortu podróżowania i trwałości nawet w ekstremalnych warunkach.

Fot. OES-PARTS

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony