Ruszyła kolejna, siedemnasta już edycja najstarszego europejskiego konkursu dla niezależnych warsztatów samochodowych w Polsce. W tym roku ma on nieco inną formułę, opartą na weryfikacji warsztatów przeprowadzanej przez zewnętrzną profesjonalną firmę audytorską.
W tegorocznej edycji wykorzystana zostanie sprawdzona w zeszłym roku formuła polegająca na wyłonieniu zwycięzców konkursu w trzech kategoriach: mały, średni i duży warsztat. Uczestnicy zostaną zakwalifikowani do jednej z tych grup, w zależności od liczby stanowisk naprawczych. Zgodnie z regulaminem konkursu mały warsztat to firma posiadająca nie więcej niż 3 stanowiska naprawcze. Oznacza to, że nawet niewielkie firmy usługowe, działające poza dużymi aglomeracjami, mają szansę znaleźć się w gronie zwycięzców konkursu.
Konkurs ma na celu zaprezentowanie niezależnych warsztatów od jak najlepszej strony, jednocześnie poprzez zewnętrzne bezpłatne audyty ma mobilizować przedstawicieli branży do podnoszenia standardów świadczonych usług. Dzięki temu niezależne warsztaty będą mogły skuteczniej zabiegać o klientów posiadających stosunkowo nowe samochody, co przełoży się na wzrost ich przychodów.
Jak zgłosić warsztat do konkursu?
Warsztaty należące do sieci mogą zgłaszać chęć udziału w konkursie, przesyłając e-mailem prośbę o formularz aplikacyjny konkursu „Warsztat Roku 2016” do szefa sieci warsztatowej. Tam też otrzymają instrukcję dalszego postępowania, dla niecierpliwych regulamin konkursu jest do pobrania natychmiast ze strony www.sdcm.pl.
Natomiast o warsztaty działające na własną rękę – czyli te, które nie należą do sieci warsztatowych – zadbał SDCM. Ich przedstawiciele powinni wypełnić formularz aplikacyjny znajdujący się na stronie SDCM lub też przesłać e-mail z prośbą o link do formularza pod adres: info@sdcm.pl.
Oczywiście wszystkie przesłane i wypełnione aplikacje zostaną poddane weryfikacji i procedurze oceny, a najlepsze z nich przekazane do firmy audytorskiej.
Ponadto, aby zachęcić do udziału w konkursie większą liczbę firm, organizatorzy podjęli decyzję, że do udziału w edycji 2016 nie może przystąpić dziewięciu laureatów I, II i III miejsca konkursu „Warsztat Roku 2015".
Nowe nagradzane kryterium
Idąc w zgodzie ze światowymi trendami, podczas tegorocznej edycji konkursu zaplanowano też dodatkowe wyróżnienie – „Warsztat Przyjazny Środowisku”, które otrzymają te warsztaty, które uzyskają najwyższe oceny w zakresie ochrony środowiska.
Trafiony w „dziesiątkę”
Zeszłoroczny konkurs „Warsztat Roku" przyniósł wiele odkryć, które zaskoczyły nawet osoby od lat związane z niezależnym rynkiem – w tym członków jury, które z poświęceniem odwiedzało warsztaty, pokonując tysiące kilometrów.
– To, że w Polsce są doskonale zorganizowane, świetnie wyposażone i kompetentne warsztaty niezależne, oczywiście nie było żadną niespodzianką – komentuje Maciej Wisławski, członek jury.
– Jednak to, że prawdziwe warsztatowe perły udało się znaleźć nie tylko w wielkich miastach, ale również z dala od dużych ośrodków i to praktycznie we wszystkich zakątkach Polski, było wielką niespodzianką – dodaje Krzysztof Rybarski, kolejny uczestnik podróży jury po warsztatach.
Zeszłoroczne doświadczenia pokazują, że pomysł okazał się trafiony. Został entuzjastycznie odebrany przez środowisko niezależnych warsztatów, a także znalazł silny oddźwięk w mediach.
Ogłoszenie wyników tegorocznej edycji konkursu odbędzie się podczas uroczystej gali, która zaplanowana jest na 7 grudnia 2016 r. w hotelu Marriott w Warszawie. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych wraz z Partslife, przy współpracy DEKRA Polska Sp. z o.o. Partnerem konkursu została firma Castrol. Patronat medialny sprawują: „Auto Świat”, „Nowoczesny Warsztat”, „Świat Motoryzacji”, warsztatowiec.info i Grupa Medialna MotoFocus.pl.
Komentarze (0)