Warto wiedzieć

29 dni temu  15.05.2024, ~ Administrator - ,   Czas czytania 1 minuta

Auto nie odpala po holowaniu? Winny będzie ten mały przełącznik

Opisana tu sytuacja dotyczy Hondy Civic z silnikiem 1.4i 16V V-TEC (rok produkcji od 2008). W tym pojeździe zainstalowany jest przełącznik odcięcia dopływu paliwa, który uruchamia się w przypadku nagłej zmiany położenia pojazdu i silnych wibracji. Może on zostać uruchomiony także podczas holowania. 

Przełącznik odcięcia dopływu paliwa, nazwany również przełącznikiem bezwładnościowym i zderzeniowym, aktywuje się na przykład w razie wypadku i zapewnia wyłączenie silnika. Przełącznik odłącza zasilanie przekaźnika pompy paliwa, a tym samym zamyka dopływ paliwa do silnika.

Co ciekawe, w tym modelu nie ma monitorowania przez nadrzędny sterownik. Zadziałanie przełącznika nie jest rejestrowane ani dokumentowane w pamięci błędów. Zainstalowany jest on w obszarze lewego słupka A za osłoną w desce rozdzielczej. Przełącznik potwierdza zresetowanie słyszalnym kliknięciem.

źródło: Hella Techworld

Informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony