Wydarzenia rynkowe

ponad rok temu  01.10.2021, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 2 minuty

AutoEvent 2021

Za nami konferencja organizowana przez Polską Izbę Motoryzacji. W dwudniowej konferencji (31.08 – 01.09 w Zawierciu w hotelu VillaVerde) uczestniczyło ponad 150 osób, przedsiębiorców, ekspertów i liderów rynku automotive z całej Polski.

W tym roku hasło przewodnie spotkania brzmiało: Europejska Motoryzacja – „Carmageddon” czy „Transformers”? Spotkaniu towarzyszyła wystawa produktów i usług zarówno wewnątrz hotelu jak i na zewnątrz. Można było zobaczyć pokazy automatyki na stoisku Mitsubishi Electric Europe czy też demonstracyjnego busa, znanego jako BOB (Balluff on Board), który ruszył w kolejną trasę po Europie. Można było skorzystać z wyjątkowej okazji całkowicie bezpłatnych szkoleń z rozwiązań automatyki przemysłowej czy przetestować technologie. Z kolei REK Robus podstawiony przez Firmę Personnel Service to mobilny punkt rekrutacyjny, ułatwiający proces wyszukiwania i zatrudniania pracowników.

Menedżer Roku i Inwestycja Roku

Pierwszego dnia po południu odbyły się rozmowy B2B. Wieczorem podczas uroczystej kolacji ogłoszono wyniki konkursu Menedżera Roku i Inwestycji Roku. Tytuł Menedżera Roku 2021 przyznany został Jakubowi Farysiowi, Prezesowi Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, natomiast ten sam tytuł, ale za rok 2020 przypadł Zbigniewowi Sikorze z Rhenus Automotive Europe i Rhenus Automotive Polska. Obaj menadżerowie zostali docenieni za wieloletni wkład w rozwój polskiego rynku motoryzacyjnego. Mercedes-Benz Manufacturing Poland został nagrodzony tytułem Inwestycja Roku za dwa kolejne lata: 2020 i 2021. Nagroda została przyznana za zbudowanie fabryki i uruchomienie produkcji najnowocześniejszych czterocylindrowych silników benzynowych i wysokoprężnych (2020 r.) oraz za uruchomienie fabryki baterii elektrycznych do samochodów elektrycznych oraz plug-in hybryd.

Drugi dzień konferencji AutoEvent 2021 poświęcony był szerokorozumianej współpracy sektora motoryzacji ze światem nauki. Dodatkowo odbyło się również posiedzenie Rady Sektorowej ds. Kompetencji – Motoryzacja i Elektromobilność.

Fot. PIM

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony