Wydarzenia

ponad rok temu  28.05.2013, ~ Administrator - ,   Czas czytania 4 minuty

Automechanika 2008

16-21 września 2008 r.

Wpływ globalnego ocieplenia na rynek części samochodowych, warsztaty, stacje benzynowe i oferowane przez nie usługi - to główna tematyka tegorocznych targów Automechanika 2008 we Frankfurcie. O tym oraz o innych sprawach związanych z tymi targami mówiono podczas konferencji prasowej zorganizowanej w maju br. w Warszawie. Według organizatorów, dwudziesta edycja targów Automechanika zgromadzi około 4600 wystawców i około 160 tysięcy odwiedzających. Międzynarodowe Targi Techniki Motoryzacyjnej we Frankfurcie nad Menem odbędą się w tym roku w dniach od 16 do 21 września. Zdaniem organizatorów, Automechanika jest dziś miejscem, gdzie podejmowane są najważniejsze decyzje dotyczące rynku techniki motoryzacyjnej. - Żadna inna impreza tej branży nie gromadzi tylu wystawców i nie może pochwalić się tak szeroką ofertą elementów wyposażenia warsztatów oraz akcesoriów samochodowych – powiedział Stephan Kurzawski, wiceprezes Messe Frankfurt.

Globalne ocieplenie
W tym roku tematem przewodnim będzie globalne ocieplenie i jego wpływ na tzw. aftermarket. Eksperci będą szukać odpowiedzi na pytania dotyczące znaczenia tego zjawiska. Między innymi na to jakie są ostatnie innowacje na polu redukcji emisji CO2 i jaki ma to wpływ na rynek części samochodowych. Dyskusja dotyczyć będzie także wytycznych, jakie branża samochodowa może przekazać warsztatom, stacjom benzynowym oraz w jaki sposób może to wpłynąć na ofertę tych jednostek.





Odwiedzający będą mogli skorzystać z Katalogu “Zielonych Firm”, który ma zwrócić uwagę na produkty wyróżniające się pod względem wydajności materiałowej i energetycznej oraz wyróżnić te najbardziej przyjazne dla środowiska. Możliwość ubiegania się o włączenie do katalogu otrzymają wszyscy wystawcy. Najważniejszymi kryteriami będą energia i wydajność materiałów oraz nowe pomysły dotyczące radzenia sobie z produkcją szkodliwych substancji. Natomiast w Akademii Automechaniki, eksperci zwrócą uwagę na zmiany na rynku techniki motoryzacyjnej, wymuszone żądaniami ograniczenia produkcji CO2. Dyskusja dotyczyć będzie również nowoczesnych systemów kontroli i zarządzania grupami dealerów samochodowych.



Przyznana zostanie także nagroda Automechaniki za innowacyjność. Jury oceni zgłoszone produkty także pod względem funkcjonalności, oryginalności i ich wpływu na środowisko naturalne.

W międzynarodowym towarzystwie
Targi Automechanika, organizowane co dwa lata, oferują odwiedzającym szeroką ofertę części samochodowych, wyposażenia myjni, warsztatów i stacji benzynowych, a także wgląd w najnowsze akcesoria samochodowe. Targi te nie mają sobie równych, jeśli chodzi o ich wymiar i międzynarodowy aspekt. Około 40 proc. odwiedzających i 80 proc. wystawców to osoby związane z branżą motoryzacyjną spoza Niemiec. 50 procent odwiedzających to menedżerowie wyższego szczebla. Według organizatorów, Automechanika to także szerokie pole do popisu w prezentacji innowacji oraz największa “hala targowa części do samochodów”.



Obecnie Targi Automechanika organizowane są w 12 miejscach, na trzech kontynentach. Aż trzy nowe imprezy odbyły się w ciągu ostatniego roku: Automechanika Moskwa - od 13 do 16 maja 2007 r., Automechanika Kanada w Toronto od 26 do 28 września 2007 r. i Automechanika Rzym, od 31 stycznia do 2 lutego 2008 r.





- Targi we Frankfurcie osiągają lepsze wyniki także dzięki zagranicznym filiom, szczególnie jeśli chodzi właśnie o ich międzynarodowy charakter – uważa Stephan Kurzawski, wiceprezes Messe Frankfurt. Jego zdaniem, międzynarodowy charakter Automechaniki odzwierciedla sytuację na światowym rynku samochodowym. Większość producentów pochodzi ze znanych i sprawdzonych rynków motoryzacyjnych: zachodniej Europy, Ameryki Północnej i Japonii.
- Staramy się połączyć wszystkich znaczących producentów, dlatego kolejne edycje cieszą się coraz większym powodzeniem u wystawców z rynków rozwijających się, takich jak te w Chinach, Indiach czy Turcji – dodał wiceprezes Messe Frankfurt. Targi zajmują prawie 300 tys. metrów kwadratowych powierzchni wystawowej (brutto) – to prawie cała dostępna powierzchnia targów we Frankfurcie, łącznie z Centrum Ekspozycji i zewnętrzną strefą południowo-zachodnią. W tej nowej strefie zostaną ulokowane w tym roku stoiska firm reprezentujących branże myjni samochodowych. W ten sposób organizatorzy chcą, by Automechanika stała się międzynarodowym liderem w ekspozycji dotyczących myjni samochodowych.
- Powierzchnia na tegoroczną edycję jest już prawie całkowicie zarezerwowana – powiedział Stephan Kurzawski.

Nowości – IT i Zarządzanie
Największym segmentem na targach Automechanika będą części. W jednym miejscu spotkają się producenci części z całego świata – także części motocyklowych i części do samochodów dostawczych. Wśród grupy produktów oferowanych na targach nowością będzie IT i Zarządzanie. Jak twierdzą organizatorzy: w dzisiejszym świecie prawidłowe zarządzanie ma ogromne znaczenie także dla sukcesu mniejszych przedsiębiorców, takich jak dealerzy samochodowi.



Kolejny ważny trend to szybki wzrost w segmencie wyposażenia warsztatów samochodowych. Powód? - Samochody stają się coraz bardziej skomplikowane, a naprawy przeprowadzone przez warsztaty są coraz trudniejszymi wyzwaniami. W efekcie, warsztaty muszą ciągle inwestować w nowy sprzęt, aby utrzymać się w czołówce – odpowiadają organizatorzy Automechaniki.





B1 - prenumerata NW podstrony

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony