Lakiernictwo i blacharstwo

ponad rok temu  22.07.2021, ~ Rafał Dobrowolski   

Axalta przejmuje U-POL

Axalta Coating Systems, wiodący globalny dostawca lakierów ciekłych i proszkowych, ogłosiła podpisanie wiążącego porozumienia w sprawie przejęcia firmy U-POL Holdings Limited od spółki Graphite Capital Management LLP.

Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana w drugiej połowie 2021 r., pod warunkiem, że zostanie ona zatwierdzona zgodnie z obowiązującymi przepisami antymonopolowymi.

Umowa kupna za kwotę ok. 590 mln dolarów (ok. 2,3 mld zł) dotyczy też innych udziałowców spółki. Firma U-POL została założona w 1948 roku, a jej siedziba mieści się w Wielkiej Brytanii. Jest czołowym producentem materiałów lakierniczych stosowanych do renowacji samochodów oraz powłok ochronnych. W jej ofercie znajduje się bogaty asortyment wysokiej klasy produktów lakierniczych i akcesoriów, w tym wypełniacze, lakiery, aerozole, promotory przyczepności, a także produkty pokrewne oraz lakiery ochronne dla branży motoryzacyjnej. Produkty U-POL są dostępne w ponad 100 krajach pod rozpoznawalnymi markami, takimi jak Raptor®, Dolphin® i Gold™.

Axalta jest oczywiście światowym liderem w segmencie lakierów renowacyjnych klasy premium.

- Doświadczenie firmy U-POL w zakresie akcesoriów i lakierów ochronnych stanowi doskonałe uzupełnienie dotychczasowego portfolio firmy oraz pozwala nam zwiększyć zasięg, aby dotrzeć do ważnego rynku mainstream i economy, a także do klientów samodzielnie wykonujących naprawy - wyjaśnia Robert Bryant, Axalta Chief Executive Officer.

- Chcemy wykorzystać technologię U-POL na nowe sposoby w innych obszarach naszej działalności, takich jak lakiery do pojazdów elektrycznych i lakiery przemysłowe.

Utalentowana globalna kadra U-POL oraz fabryka i laboratorium badawczo-rozwojowe w angielskim mieście Wellingborough zapewnią firmie Axalta nowe możliwości w zakresie produkcji, handlu i rozwoju technologii.

Fot. Axalta

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony