Firma Delphi Technologies udostępniła swoje klocki hamulcowe do testów porównawczych z produktami OE oraz częściami czterech innych czołowych producentów.
Do testów posłużył VW Touareg II z silnikiem V6 TDI – pojazd wyższej klasy, zbudowany na platformie modeli Porsche Cayenne i Audi Q7. Klocki Delphi pokonały cztery marki z rynku części zamiennych, zapewniając skuteczniejsze hamowanie i lepszą kontrolę nawet w wysokich temperaturach. Ich uniwersalność oraz wydajność potwierdziły dodatkowo cicha praca i mniejsze zużycie okładziny ciernej. Aby odtworzyć odpowiednie warunki pracy, hamowanie awaryjne przeprowadzano w pięciu różnych temperaturach roboczych – od 50°C do 400°C. Przy prędkości 170 km/h w każdym teście pojazd wyposażony w klocki hamulcowe Delphi zatrzymywał się szybciej niż pojazdy wyposażone w klocki innych producentów z rynku części zamiennych. Należy podkreślić, że hamowanie odbywało się pod pełną kontrolą i zanotowano niewielkie różnice w wydajności przy różnych temperaturach. W temperaturze 50°C do pełnego zatrzymania wystarczyło 114 m, a przy 400°C – zaledwie dwa metry więcej. Oznacza to, że klocki Delphi bardzo dobrze zachowują się pod względem stabilności termicznej i pracują z pełną wydajnością, niezależnie od temperatury.
Wyniki te wyraźnie kontrastują z osiągami konkurentów. W przypadku dwóch z nich droga hamowania była znacznie dłuższa, a efekt pogłębiał się wraz ze wzrostem temperatury. Przykładowo, przy 400°C pojazd z klockami Delphi Technologies zatrzymał się 3 m przed najlepszym konkurentem, 17 m przed kolejnym oraz 52 i 56 m przed uplasowanymi na następnych miejscach. W przypadku ostatniego różnica w drodze hamowania w testach przy temperaturze 400°C i 50°C wyniosła aż 37 m. Warto nadmienić, że gdy pojazd wyposażony w produkty Delphi Technologies całkowicie się zatrzymał, samochody z ostatnich miejsc nadal poruszały się z prędkością ponad 87 km/h, co w warunkach drogowych stwarza duże zagrożenie.
Podczas testów okazało się również, że klocki hamulcowe Delphi są jednymi z najcichszych na rynku. Równie dobrze prezentują się wyniki badań dotyczących zużycia.
Komentarze (0)