Wydarzenia

10 miesięcy temu  23.06.2023, ~ Administrator - ,   Czas czytania 1 minuta

BBB Industries przejmuje Inter-Turbo

BBB Industries to lider w branży zrównoważonej produkcji rozruszników, alternatorów, hydraulicznych i pneumatycznych zacisków hamulców tarczowych, hydraulicznych i elektrycznych układów wspomagania kierownicy oraz turbosprężarek na rynek wtórny. Niedawno przedsiębiorstwo ogłosiło przejęcie polskiej firmy Inter-Turbo za pośrednictwem swojej spółki zależnej – Budweg Caliper A/S. Przejęcie rozszerza obecność BBB na europejskim rynku po akwizycji Budweg w 2022 roku i szeregu podobnych transakcji na terenie całej Europy od 2019 roku. 
Katowicka firma Inter-Turbo w sposób zrównoważony produkuje turbosprężarki, wtryskiwacze i filtry cząstek stałych (DPF). Założone w 2009 roku przez Błażeja Michalika i Marka Jasioka przedsiębiorstwo serwisuje ponad 16 tysięcy modeli turbosprężarek, a także szeroką gamę układów wtryskowych. Kluczowymi wskaźnikami wydajności firmy są doskonałość operacyjna i jakość produktów.
– Inter-Turbo to uznana marka o doskonałej reputacji. Nabycie jej współgra strategicznie z przejęciem przez nas firmy Budweg Caliper w 2022 roku. Wraz z inkorporacją Inter-Turbo wykonujemy kolejny duży krok ku tworzeniu zdywersyfikowanego portfolio, które będzie odzwierciedlać sukces naszej oferty w Ameryce Północnej – powiedział Duygu Seker, prezes BBB Europa. – Opierając się na mocnych stronach Inter-Turbo, chcemy dostarczać najwyższej jakości produkty i usługi o wyjątkowej wartości zarówno nowym, jak i dotychczasowym klientom – dodał.

B1 - prenumerata NW podstrony

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony