Warto wiedzieć

ponad rok temu  19.07.2023, ~ Administrator - ,   Czas czytania 2 minuty

Będą szkolić wulkanizatorów

Powołana i prowadzona przez Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) Akademia Oponiarska rozpoczęła współpracę z firmą Inter Cars (IC). Szkolenia z obsługi opon osobowych, ciężarowych i motocyklowych będą prowadzone przez trenerów akademii w Centrum Szkoleniowym IC w Czosnowie pod Warszawą oraz w siedzibie PZPO w Piechaninie pod Poznaniem.

– Cieszymy się, że wysoka jakość szkoleń organizowanych w Akademii Oponiarskiej została dostrzeżona przez Inter Cars, rynkowego lidera w branży posprzedażowej. Skala działania IC i nasze programy to szansa na przeszkolenie większej liczby mechaników i podniesienie jakości obsługi opon. W końcu to one są jedynym punktem styku każdego samochodu z drogą – zwraca uwagę Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego.
Jak dodaje Marek Szarpak, dyrektor Rynku Koło PL, wysoka jakość pracy mechaników to jeden z kluczowych aspektów bezpieczeństwa na drodze: – Zależy nam, aby współpracujące z nami serwisy w całej Polsce cechowały się jak największą starannością o auta klientów – szkolenia prowadzone przez Akademię PZPO pozwolą jeszcze lepiej o to zadbać.
Ryszard Marcinkowski, główny trener Akademii Oponiarskiej i ekspert techniczny PZPO, podkreśla, że na rynku widać dużą potrzebę szkoleń: – Samochody i opony do nich zmieniają się technologicznie. To nie są już takie produkty jak kilkadziesiąt lat temu. Opony niskoprofilowe czy do hybryd lub samochodów elektrycznych wymagają jeszcze więcej wyczucia i umiejętności, bo znacznie łatwiej je uszkodzić.
Szkolenia Akademii PZPO odbywają się w dwóch ośrodkach. Pierwszy zlokalizowany jest w Piechaninie pod Poznaniem, w nowoczesnym, klimatyzowanym budynku, z doskonale wyposażonymi salami treningowymi, z nowoczesnymi wyważarkami, montażownicami, stanowiskami do naprawy opon, sprzętem do obsługi czujników ciśnienia oraz podnośnikiem, w tym dla motocykli, a także salą szkoleń teoretycznych. Jest to pierwszy w Polsce niezależny ośrodek szkoleniowy branży oponiarskiej, który umożliwia planowe kursy dla serwisantów oraz zdobycie odpowiednich kwalifikacji.
Druga lokalizacja to Centrum Szkoleniowe Inter Cars znajdujące się w mazowieckim Czosnowie, nieopodal Warszawy. Jest to budynek, w którym mechanicy mają szansę zdobyć fachową wiedzę przekazywaną przez trenerów IC i od przedstawicieli dostawców.

Do grup szkoleniowych można zapisywać się na stronie intercars.com.pl/pl/szkolenia/.

B1 - prenumerata NW podstrony

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony