Marketing w warsztacie

miesiąc temu  29.02.2024, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 2 minuty

Bezawaryjność Lexusów w rankingu włoskiej organizacji

W badaniu Altroconsumo wzięło udział ponad 30 tys. właścicieli aut z 9 europejskich krajów. Japońska marka uzyskała 98 punktów na 100 możliwych do zdobycia.

Włoskie Altroconsumo, należące do sieci organizacji konsumenckich Euroconsumers, przeprowadziło europejskie badanie satysfakcji klientów marek motoryzacyjnych. Przeanalizowano ponad 30 tys. odpowiedzi ankietowanych z dziewięciu krajów (Belgia, Czechy, Francja, Hiszpania, Holandia, Portugalia, Słowacja, Słowenia i Włochy), którzy byli właścicielami aut w wieku od sześciu miesięcy do 12 lat. Zdecydowana większość posiadaczy (38%) przyznała, że głównym kryterium przy wyborze nowego samochodu jest jego niezawodność.

W rankingu Altroconsumo wskaźnik niezawodności uwzględnia wiele parametrów, m.in. liczbę usterek oraz to jak były poważne, jakie problemy wystąpiły w samochodzie w ciągu całego okresu jego użytkowania, koszty serwisowania, liczbę przejechanych kilometrów oraz wiek samego samochodu. Na bazie odpowiedzi stworzono ranking, w którym marka mogła uzyskać maksymalnie 100 punktów.

Na czele zestawienia sklasyfikowano Lexusa NX

Lexus zdecydowanie triumfował w badaniu pod względem niezawodności, zdobywając aż 98 punktów. To jedyna marka premium w czołowej dziesiątce zestawienia. Lexus uzyskał też 89 punktów i drugie miejsce w kategorii satysfakcji konsumenckiej. Badanie Altroconsumo potwierdziło również wysoką jakość napędów japońskiej marki – Lexus był liderem w kategorii samochodów z napędem benzynowym i hybrydowym.

Altroconsumo przygotowało także klasyfikację modeli z podziałem na kategorie. Wśród aut hybrydowych na czele zestawienia sklasyfikowano Lexusa NX, który zdobył 99 punktów pod względem niezawodności oraz 86 punktów za satysfakcje konsumentów.

Ranking Altroconsumo to kolejne niezależne potwierdzenie wysokiej niezawodności samochodów Lexusa. W lutym J.D. Power po raz drugi z rzędu wybrało Lexusa jako producenta najmniej awaryjnych samochodów, a aż cztery modele okazały się najlepsze w swoich segmentach. Wysoką bezawaryjność Lexusów potwierdziło też listopadowe badanie Consumer Reports.

Polityka firmy

Lexus jest pewny jakości swoich aut, dlatego już od 2022 roku oferuje gwarancję Lexus Relax, która przedłuża ochronę na samochód nawet do 10 lat lub 185 tys. km. Jedynym warunkiem jest wykonanie przeglądu okresowego w ASO Lexusa co 12 miesięcy lub 15 tys. km. Program obejmuje wszystkie samochody Lexusa z europejskiej dystrybucji, w tym takie, które miały przerwę w serwisowaniu w autoryzowanych punktach. Standardowa gwarancja Lexusa dla aut nowych udzielana jest na okres 3 lat lub do 100 000 km.

Fot. Lexus

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony