Wyposażenie warsztatu

ponad rok temu  07.07.2020, ~ Administrator - ,   Czas czytania 4 minuty

Bezpieczny i konkurencyjny warsztat to czysty warsztat

Zobacz wszystkie urządzenia w akcji. Pobierz aplikację Runvido na swój smartfon i najedź kamerą na to zdjęcie

(ten artykuł możesz też obejrzeć w formie wideo na smartfonie!)

Firma Karcher od lat dostarcza gotowe rozwiązania do utrzymania czystości zarówno dla użytkowników domowych, jak i profesjonalnych. – Również nasze urządzenia dzielą się na te do użycia w domu i u profesjonalisty, np. w warsztacie samochodowym – mówi Jakub Tomalik, specjalista sprzedaży w motoryzacji i budownictwie w firmie Kärcher.

My i nasi partnerzy handlowi specjalizujący się w wyposażeniu warsztatowym obserwujemy ciągłą zmianę w podejściu do utrzymania czystości w serwisach związanych z motoryzacją. Właściciele warsztatów coraz częściej zwracają uwagę na czystość i porządek w miejscu pracy. Zachowanie porządku w warsztacie wpływa nie tylko na pozytywny odbiór przez klienta. Powoduje także, że praca w nim staje się łatwiejsza i bezpieczniejsza. Bezpieczny serwis to czysty serwis.
Zanieczyszczenia, takie jak smary, oleje, rozpuszczalniki czy pasty, to nieodłączny element warsztatu samochodowego. Istotne jest, aby pozostawały pod kontrolą, co pozwala na utrzymanie wysokich standardów bezpieczeństwa.
W ostatnich latach wzrósł nie tylko popyt na usługi warsztatów samochodowych, ale również ich liczba. Zaostrzająca się konkurencja wymusza na właścicielach ciągłe podnoszenie standardów.
Szerokie portfolio produktów Karcher: od urządzeń wysokociśnieniowych, po szorujące, zamiatające, do prania tapicerek, odkurzacze czy środki czyszczące zapewnia kompleksowe utrzymanie czystości w tego typu obiektach.

Szeroka oferta dla warsztatów
Urządzenia wysokociśnieniowe dzielimy na te z podgrzewaniem i bez podgrzewania wody. Ciepła woda pozwala na skrócenie i polepszenie czyszczenia. Warto zwrócić uwagę na wszechstronność zastosowania urządzeń wysokociśnieniowych. Utarło się, że służą one głównie do czyszczenia pojazdów. Użytkownik poprzez różnego rodzaju akcesoria jest w stanie rozszerzyć ich pole działania, np. czyszczenie posadzki warsztatowej, kostki brukowej, podwozi, elewacji na wysokości 5 m, hydropiaskowanie, przetykanie rur kanalizacyjnych, a nawet plewienie chwastów na podjeździe. Należy również wspomnieć, że takim urządzeniem jesteśmy w stanie uzyskać stopień parowy wody (do 155°C) i wykorzystać go tam, gdzie nie chcemy zużywać jej dużej ilości, np. czyszczenie silnika. Dopełnieniem technologii czyszczenia wysokociśnieniowego są detergenty przeznaczone do pojazdów (szampony, środki aktywne, woski), zaolejonych części czy posadzek i elewacji. Wiele z naszych środków czyszczących to ultrakoncentraty, które przed użyciem należy rozcieńczyć z wodą – jest to bardzo ważna informacja ze względu na ich prawidłowe dozowanie.
Kolejne niezbędne urządzenia w warsztacie to odkurzacze zbierające suche i mokre zanieczyszczenia. Pozwolą one nie tylko na odkurzenie samochodu klienta, ale także miejsca pracy z suchych i mokrych zanieczyszczeń. Przy wyborze odkurzacza warto wziąć pod uwagę modele z automatycznym otrzepywaniem filtra, dzięki któremu utrzymujemy stałe i wysokie parametry pracy. Odkurzacze Karcher z takim systemem mają oznaczenie „Tact”.
Coraz wyższe standardy obsługi klienta wymagają, aby czystość zagwarantować wszędzie, dlatego warto zadbać o nią już na parkingu. Obszar przed budynkiem to dla klientów wizytówka warsztatu. Sprawdzą się tutaj przede wszystkim urządzenia zamiatające, które są elementem sprzątania prewencyjnego (im mniej zanieczyszczeń na zewnątrz, tym mniej brudu wnoszonego do środka). Dzięki takim rozwiązaniom klient odczuwa najwyższy standard obsługi już po wyjściu z samochodu.
O czystość posadzek w serwisie mogą zadbać urządzenia szorujące. Zasada ich działania jest prosta – na obracające się szczotki trafia zawsze czysta woda z detergentem, a zanieczyszczenia z podłogi trafiają do osobnego zbiornika na wodę brudną. Znaczenie mają rodzaj posadzki, jej metraż i rodzaj zanieczyszczeń. Ważny jest też dobór odpowiedniego urządzenia, szczotek czy środków czyszczących. Nasi wykwalifikowani sprzedawcy zawsze proponują technologię odpowiednią dla klienta.
Coraz popularniejsza dodatkowa usługa w warsztatach to pranie tapicerki. Pozwala ona na rozszerzenie działalności. Dedykowane produkty do tego zadania to urządzenia ekstrakcyjne Puzzi. Do wyboru jest szereg środków czyszczących: od najpopularniejszych proszków po płyny, impregnaty czy środki do punktowego czyszczenia silnych zabrudzeń. Sama czynność prania jest stosunkowo łatwa, ale warto poznać kilka podstawowych zasad, którymi podzieli się z nami wykwalifikowany sprzedawca. Pozwoli to na prawidłowy przebieg procesu prania i utrzymanie urządzenia w ciągłej gotowości do pracy.
Odrębną grupą urządzeń są myjnie części. W swojej ofercie posiadamy dwa rodzaje. Pierwszy to ręczna myjnia pozwalająca na skuteczne usunięcie tłustych i olejowych zabrudzeń. Bazuje ona na biologicznie aktywnym środku czyszczącym – wypłukiwane zabrudzenia są rozkładane przez mikroorganizmy. Metoda ta eliminuje konieczność utylizacji ścieków, ponieważ szkodliwe substancje zostają rozłożone na wodę i dwutlenek węgla. Druga to w pełni automatyczna myjnia bez stosowania szkodliwych rozpuszczalników. Pracuje ona w zamkniętym obiegu cieczy myjącej na bazie wody, dzięki czemu pracownik nie jest narażony na emisję toksycznych gazów.
Karcher skoncentrowany jest na zaspokajaniu potrzeb klienta poprzez dobieranie odpowiedniej technologii czyszczenia. Jest to możliwe dzięki stałemu rozwojowi firmy i cyklicznym szkoleniom naszych partnerów handlowych, które odbywają się w centrali Karcher Sp. z o.o. Dzięki temu w salonach Karcher Center i u autoryzowanych partnerów handlowych klienci zawsze otrzymują fachową poradę. Lista autoryzowanych sklepów znajduje się na naszej stronie www.karcher.pl.

Jakub Tomalik
specjalista sprzedaży w motoryzacji i budownictwie w firmie Kärcher

B1 - prenumerata NW podstrony

GALERIA ZDJĘĆ

Zasada działania takich urządzeń szorujących jest prosta – na obracające się szczotki trafia zawsze czysta woda z detergentem, a zanieczyszczenia z podłogi przekazywane są do osobnego zbiornika na wodę brudną
Przy wyborze odkurzacza warto wziąć pod uwagę modele z automatycznym otrzepywaniem filtra, dzięki któremu utrzymujemy stałe i wysokie parametry odkurzania
Coraz popularniejsza w warsztatach dodatkowa usługa to pranie tapicerki. Pozwala ona na rozszerzenie działalności

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony