ReklamaB1 - breck 04.06-30.06 Kamila

Części i regeneracja

Warto wiedzieć

Wydarzenia

2 miesiące temu  10.04.2019, ~ Administrator   

Bosch: innowacyjne rozwiązania w zakresie układów napędowych
Strona 1 z 3

Bosch oferuje różnorodne rozwiązania dla maszyn budowlanych i rolniczych, od koparek i wywrotek po ciągniki rolnicze, w celu znacznego obniżenia zarówno kosztów eksploatacji, jak i emisji przy zastosowaniach poza drogami publicznymi. Dostawca technologii i usług rozszerza swoją sprawdzoną ofertę o innowacyjne rozwiązania, takie jak podłączony do sieci układ oczyszczania spalin.

Bosch prezentuje swoją ofertę produktów na targach Bauma 2019, które odbywających się w dniach od 8 do 14 kwietnia w Monachium.

Bosch TRACI przenosi maszyny budowlane do chmury

Lokalizacja i bieżący przebieg maszyn budowlanych są często trudne do określenia szczególnie na rozległych budowach. Rozwiązanie „Bosch Asset Tracing Solution” – w skrócie Bosch TRACI – dostarcza te dane w czasie rzeczywistym, pomagając operatorom planować eksploatację swoich pojazdów na tyle efektywną, jak to możliwe. Rozwiązanie łączności z siecią oparte na IoT umożliwia dalszą poprawę efektywności i wykorzystania parku pojazdów. Rozwiązanie firmy Bosch składa się z bardzo wytrzymałej skrzynki z czujnikami, oprogramowania do analizy w chmurze oraz szeregu usług cyfrowych. Można je łatwo zainstalować w już istniejących pojazdach.

Vehicle Control Unit – wydajna kontrola z funkcjami międzydomenowymi

Także w segmencie pojazdów typu off-road (do pracy w terenie) rośnie różnorodność i złożoność układu przeniesienia napędu. Przepisy prawne wymagają lepszych systemów oczyszczania spalin, podczas gdy nowe rodzaje paliw i napędu, takie jak gaz ziemny, silnik elektryczny lub ogniwo paliwowe, są coraz częściej stosowane obok oleju napędowego i benzyny. Dzięki jednostce sterującej pojazdu VCU (ang. Vehicle Control Unit), Bosch oferuje niezwykle elastyczny, wysokowydajny sterownik, który koordynuje pracę wszystkich elementów układu napędowego. Umożliwia uproszczenie i standaryzację podrzędnych jednostek sterujących, umieszczonych bliżej zespołów, przejmując częściowo niektóre zadania tych jednostek. Ponadto VCU może łączyć układ napędowy z innymi domenami, takimi jak infotainment, telematyka lub Driveline. Ułatwia to wprowadzanie funkcji działających między domenami.  

Systemy oczyszczania spalin – w przyszłości połączone z siecią

Systemy wtrysku AdBlue w połączeniu z katalizatorami SCR (Selective Catalytic Reduction) zapewniają kompleksowe oczyszczanie spalin. Systemy te pomagają producentom pojazdów spełniać przez ich maszyny budowlane ustawowych norm emisji, w tym US 4 Tier 4 final lub EU Stage 5. System dozowania Denoxtronic 2.2 evo stanowi najbardziej wytrzymałą wersję Bosch Denoxtronic 2.2. Bosch zaprojektował bardzo kompaktową wersję Denoxtronic 6-5 do mniejszych maszyn budowlanych. Wariant 6-HD charakteryzuje się szybkością dozowania do 15 kg/h, dzięki czemu nadaje się szczególnie do dużych silników.

Tagi: Bosch,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony