Wydarzenia

11 miesięcy temu  19.07.2023, ~ Administrator - ,   Czas czytania 4 minuty

Branża regeneracji niezmiennie rośnie. Wnioski po targach Rematec w Amsterdamie

Stoisko polskiej firmy WUZETEM

Targi Rematec powróciły po covidowej przerwie. Jest to wiodące wydarzenie w branży regeneracji w Europie, w którym od lat udział biorą też firmy z Polski. – Jesteśmy bardzo dumni, że targi wróciły. Na hali panowała świetna atmosfera. Wszyscy byli podekscytowani możliwością spotkania się i prowadzenia interesów twarzą w twarz – komentuje Kim Buitelaar--Wollenberg, kierownik targów Rematec.

Blisko 4 tysiące uczestników z 90 krajów – tak przedstawia się to wydarzenie w liczbach. I to bardzo dobre wyniki, bo trzeba pamiętać, że to mocno branżowe wydarzenie. Nie chodzi w nim o tłumy gości, a konkretne relacje biznesowe. RAI, organizator targów, podaje, że  85% gości jest zaangażowanych w proces decyzyjny w swoich firmach, z czego nie mniej niż 67% ostatecznie je podejmuje. Dlatego firmy wystawiające się w Amsterdamie mogą liczyć na bardzo produktywne dyskusje. Warto też odnotować, że jak wynika ze statystyk, 85% gości planuje odwiedzić targi ponownie w 2025 roku. W Rematec 2023 wzięło udział blisko 155 firm z 21 krajów. Zadowolenie wystawców przejawia się w rezerwacjach stoisk  na przyszłoroczną edycję (8-10 kwietnia) – a te dotyczą już ponad 50% powierzchni.
– Globalny nacisk na zrównoważony rozwój i niedobór surowców wymagają maksymalnego wydłużenia cyklu życia produktu, a branża regeneracji posiada wiedzę oraz doświadczenie w tym zakresie. Jesteśmy zatem bardzo dumni, że dzięki Rematec wnosimy istotny wkład w poprawę zrównoważonego projektowania, inżynierii i produkcji na całym świecie. Jestem przekonana, że wiedza i doświadczenie branży regeneracji sprawia, że przemysł mobilności jest bardziej ekologiczny – podkreśla Nynke Lipsius, dyrektor Grupy Mobility RAI Amsterdam.

Polska oferta
– Jako producent części do regeneracji wtrysków jesteśmy częścią tego biznesu. Do udziału w targach Rematec zachęcili nas klienci, bo jesteśmy pewną przeciwwagą dla biznesu dalekowschodniego, który próbuje wejść w Europę dosyć mocno. My natomiast cechujemy się wysoką jakością i dostępnością – zaznacza Anna Ścieszko-Osińska, prezes zarządu WUZETEM, globalnego dostawcy stalowych komponentów precyzyjnych do pojazdów, maszyn i urządzeń. – Już po pierwszym dniu targów widzieliśmy, że było warto. Odwiedziło nas wiele osób z konkretnymi propozycjami biznesowymi.
Kolejnym wystawcą z Polski była firma AS-PL. – Rematec to wiodące na świecie, bardzo ważne wydarzenie dla branży regeneracyjnej. Podczas 3 dni pełnych pracy mieliśmy okazję do nawiązania nowych kontaktów, wymiany pomysłów i spotkań, które zaowocują nowymi relacjami biznesowymi – podkreśla Monika Gilis-Siek, regionalny dyrektor handlowy na Europę Zachodnią i Amerykę w AS-PL Sp. z o.o. – Tegoroczne targi zaliczamy do udanych. Czekamy na kolejną edycję.
– Poprzednie edycje były dla nas bardzo owocne, nawiązaliśmy wieloletnie współprace i relacje, dlatego jesteśmy tu po raz kolejny. Chcemy pokazać się na innych rynkach, bo do Amsterdamu przyjeżdżają goście z całej Europy – mówi  nam Paweł Żyliński z firmy Kaliński, która od ponad 30 lat zajmuje się układami wydechowymi oraz rozszerza działalność w sektorze regeneracji katalizatorów czy DPF-ów. – Formuła targów, które są tak mocno nastawione na biznes jak Rematec, gdzie nie ma przypadkowych osób, jest bardzo potrzebna – dodaje.
– Jesteśmy na Rematec po raz trzeci. Chcemy zdobyć nowych klientów. Jesteśmy bardzo zadowoleni i lubimy te targi, bo są niszowe. Wystawcy nie giną w gąszczu ofert. My przyjechaliśmy z regenerowanymi zaciskami hamulcowymi do samochodów ciężarowych, naczep i busów. Mamy też przekładnie kierownicze do samochodów ciężarowych – opowiada Anna Maria Droś z firmy Bromsok Trucks Company.
– To nasz targowy debiut – podkreśla Michał Rzeczycki z Otomatic, ale dodaje, że to nie ostatnia wizyta przedstawicieli tej firmy w Amsterdamie. – Odwiedziło nas wiele dużych marek, jak Volvo czy Scania, zainteresowanych np. czyszczeniem filtrów Euro 6 do ciężarówek. Wydaje mi się, że efekt tych targów będzie fajny. Przyjechaliśmy też na Rematec z maszyną, która pracuje w zupełnie nowej technologii. Chodzi o metodę czyszczenia DPF-ów na mokro i sucho.

Spotkanie liderów branży
Rematec Theatre Programme to ponad 60 spotkań poświęconych najnowszym osiągnięciom w branży. Wnioski? Pojazdy elektryczne, regeneracja akumulatorów i zrównoważona produkcja to kluczowe tematy dla tej branży w kolejnych latach. Wraz z rosnącą popularnością pojazdów elektrycznych musi się ona skupić na regeneracji akumulatorów, aby przedłużyć ich żywotność i zminimalizować ilość odpadów. Rematec Amsterdam jest doskonałym miejscem do wymiany wiedzy i popierania innowacji. Dyskutowano także o współpracy z uczelniami, które wspierają branżę i rozwój technologii.
Podczas Rematec 2023 toczyły się również rozmowy o ponownym otwarciu rynku chińskiego na międzynarodową współpracę. Odbyło się specjalne forum, a na terenie targów znajdował się chiński pawilon. Warto dodać, że 11-13 października tego roku w Guangzhou w Chinach odbędą się targi Rematec Asia.

B1 - prenumerata NW podstrony

GALERIA ZDJĘĆ

Firma Kaliński z Poznania to stały wystawca targów Rematec
Bromsok Trucks Company to firma z Opola oferująca części do samochodów ciężarowych, wywrotek, maszyn leśnych, pojazdów wojskowych oraz autobusów
Dla firmy Otomatic to był targowy debiut

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony