Oczekiwania związane z tegoroczną edycją Automechaniki Shanghai są wysokie, ponieważ światowy przemysł motoryzacyjny poszukuje w Chinach nowych rozwiązań w zakresie pojazdów elektrycznych i innowacyjnych technologii. Targi pozostają jedną z najbardziej skutecznych form wymiany informacji, marketingu, handlu i edukacji. Spotkanie w Szanghaju, które odbędzie się od 29 listopada do 2 grudnia 2023 r., ma gościć 4800 wystawców na 280 000 m2 powierzchni Narodowego Centrum Wystawienniczo-Kongresowego.
Ekosystem motoryzacyjny przechodzi ogromną transformację, a wpływ zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska zwiększa popyt na nowe pojazdy elektryczne i innowacyjne rozwiązania w zakresie mobilności. Targi w Szanghaju są pewnego rodzaju odpowiedzią na to zapotrzebowanie. Edycja w tak dużej formule odbędzie się w Szanghaju po raz pierwszy od 2019 roku. Nic więc dziwnego, że organizatorzy odnotowali już wiele zapytań od wystawców i uczestników. Do tej pory swoje miejsce na targach zarezerwowały firmy z 32 krajów i regionów, takich jak: Australia, Brazylia, Belgia, Kanada, Chiny, Francja, Niemcy, Hongkong, Włochy, Japonia, Malezja, Republika Południowej Afryki, Korea Południowa, Tajwan, Turcja, Wielka Brytania i USA. Pojawią się przedstawiciele wiodących marek, m.in.: Bilstein, Borg-Warner, Bosch, Brembo, Corghi, Doublestar, Leoch, Liqui Moly, Mahle, Maxima, Sata, Tech, TMD Friction, Tuopu, VIE, Wanxiang, Yakima, ZF, ZTE i Zynp Group.
Obszary prezentacji Innovation4Mobility
O kluczowych trendach dominujących we współczesnej motoryzacji eksperci i targowi goście będą dyskutować podczas wydarzenia Innovation4Mobility. Ma ono na celu zaprezentowanie najnowszych innowacji i badań, co pozwoli uczestnikom na zaplanowanie prowadzonych działalności biznesowych zgodnie z długoterminowymi perspektywami. Wydarzenie nie tylko podkreśli przełomy technologiczne, pokaże także, jak unowocześniać tradycyjne rozwiązania. Na przykład w przestrzeni Future Mobility Area prezentowane będą możliwości biznesowe rozwijające się dzięki nowym pojazdom elektrycznym. Będzie też sekcja związana z personalizacją samochodów, zarówno cyfrową, jak i tą tradycyjną (akcesoria, oklejanie aut). Powrócą również takie sektory jak Innovation4Mobility Mainstage i Green Repair Area. Będzie przestrzeń dla branżowych start-upów, ekspozycji produktów i nawiązywania kontaktów.
Atmosferę współpracy i wymiany informacji technicznych zapewni szeroki udział w targach przedstawicieli przemysłu, środowiska akademickiego i badawczego. Wszystko to naturalnie w powiązaniu z funkcjonującym już biznesem. W okresie poprzedzającym targi Automechanika Shanghai organizuje szereg wizyt w fabrykach producentów samochodów. Zarówno lokalni, jak i zagraniczni uczestnicy mogą lepiej zrozumieć unikatowe zalety, jakie każdy ośrodek produkcyjny wnosi do łańcucha dostaw, w jakim kierunku zmierza branża. Podczas tych działań producenci będą dzielić się spostrzeżeniami na temat rozwoju nowych pojazdów elektrycznych i rozwiązań w zakresie autonomicznej jazdy.
Targowi goście mogą również dołączyć do Match Up, Buyers Group Programme, Premium Buyers Club i Auto Tech Club, aby uzyskać spersonalizowane możliwości nawiązywania kontaktów i ekspansji biznesowej. Ponadto targi powrócą ze swoją renomowaną ofertą konferencji, seminariów i warsztatów. Obejmują one m.in. Międzynarodową Konferencję Przemysłu Motoryzacyjnego 2023. Wiele tematów będzie oczywiście koncentrować się na cyfryzacji, przyszłych technologiach i usługach, ale prelegenci będą mówić również o szerszych globalnych wyzwaniach związanych z energią, zrównoważonym rozwojem, łańcuchem dostaw, infrastrukturą i wykwalifikowaną siłą roboczą.
Targi Automechanika Shanghai odbędą się na przełomie listopada i grudnia.
Komentarze (0)