Warto wiedzieć

2 miesiące temu  28.09.2023, ~ Administrator - ,   Czas czytania 3 minuty

Carsharing dla firm – czym jest i dlaczego warto z niego skorzystać?

W obliczu wzrostu kosztów utrzymania floty firmowej oraz rosnącej świadomości ekologicznej, coraz więcej przedsiębiorstw zwraca uwagę na alternatywne rozwiązania transportowe. Jednym z nich jest carsharing, który nie tylko może przyczynić się do znaczących oszczędności, ale także zwiększyć satysfakcję pracowników. Jak to wszystko wygląda w praktyce i dlaczego warto postawić na carsharing?

Czym jest carsharing dla firm?

Carsharing dla firm to usługa, która pozwala przedsiębiorstwom na korzystanie z wynajętych samochodów np. na kilometry. Dzięki tej usłudze firmy mogą zyskać wygodny dostęp do szerokiej gamy samochodów, które są do dyspozycji na każde żądanie, bez konieczności ponoszenia kosztów związanych z ich zakupem, utrzymaniem i ubezpieczeniem. Usługa ta jest często dostosowywana do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa, oferując różne modele taryfowe i opcje zarządzania flotą.

Zalety carsharingu dla firm:

Oszczędność
Carsharing pozwala firmom na znaczące obniżenie kosztów związanych z utrzymaniem floty samochodowej, takich jak koszty zakupu, serwisu, ubezpieczenia czy utratą wartości pojazdów.

Wygoda
Carsharing eliminuje potrzebę korzystania z taksówek czy innych form transportu publicznego, dając pracownikom większą swobodę i komfort podczas podróży służbowych.

Elastyczność
Usługi carsharingowe są często dostosowywane do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa, oferując różne modele taryfowe.

Ograniczenie śladu węglowego

Korzystając z carsharingu, firmy mogą znacząco zredukować swój ślad węglowy.

Pełna kontrola
Dzięki panelowi flotowemu firma ma pełną kontrolę nad ewidencją pojazdów oraz może łatwo dodawać i usuwać pracowników z konta, co ułatwia zarządzanie flotą i kontrolę nad kosztami.

Carsharing dla firm w praktyce

W praktyce carsharing dla firm może być realizowany na różne sposoby, w zależności od potrzeb i wymagań przedsiębiorstwa. Do najpopularniejszych zaliczyć można jednak dwie formy, które są szczególnie atrakcyjne dla biznesu i są to przejazdy firmowe oraz program benefitowy dla pracowników.

Przejazdy firmowe dla pracowników – jakie zalety?

  • Ograniczenie kosztów rozliczania przejazdów – dzięki panelowi administracyjnemu, firma może łatwo śledzić i rozliczać przejazdy pracowników, co przekłada się na oszczędności czasu i zasobów.

  • Konkurencyjna oferta cenowa – carsharing oferuje konkurencyjne ceny, co pozwala na obniżenie kosztów podróży służbowych.

  • Pełne ubezpieczenie i dodatkowe udogodnienia – usługa carsharingu obejmuje pełne ubezpieczenie, koszty paliwa oraz strefę płatnego parkowania w cenie, co dodatkowo ułatwia korzystanie z tej usługi.

Program benefitowy dla pracowników – jakie zalety?

  • Wsparcie w dojazdach do pracy – firma może zaoferować pracownikom środki na podróżowanie po mieście, w tym dojazdy do pracy i domu.

  • Atrakcyjność dla kandydatów – oferując nowoczesny i ekologiczny sposób podróżowania, firma może przyciągnąć najlepszych kandydatów na rynku pracy.

  • Motywacja pracowników – carsharing może być częścią systemu motywacyjnego w firmie, wspierając pracowników i skracając czas dojazdów do pracy.

Wprowadzenie carsharingu dla firm może być kluczowym elementem w budowaniu nowoczesnego, ekologicznego i efektywnego przedsiębiorstwa. Wybierając opcję, która najlepiej odpowiada potrzebom Twojego biznesu, możesz zyskać nie tylko oszczędności finansowe, ale także zwiększyć satysfakcję swoich pracowników, budując ich efektywność i lojalność.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony