Paliwa i oleje

miesiąc temu  16.05.2024, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 2 minuty

Castrol wprowadza na rynek nowy VECTON

To w pełni syntetyczny środek smarny do pojazdów ciężarowych, zgodny z najnowszymi specyfikacjami przemysłowymi ACEA. Nowy produkt zastępuje olej VECTON FUEL SAVER 5W-30 E6/E9 z oferty firmy Castrol.

Firma Castrol wprowadziła na rynek nowy produkt z serii środków smarnych do pojazdów ciężarowych VECTON. Jest on zgodny z wymogami specyfikacji Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów (ACEA) z roku 2022.

Castrol VECTON LONG DRAIN 5W-30 E6/E9 to w pełni syntetyczny olej silnikowy, przeznaczony do samochodów ciężarowych oraz do długotrwałego smarowania i ochrony nowoczesnych silników diesla wykorzystywanych w rolnictwie, przemyśle i maszynach stacjonarnych, spełniający wszystkie wymagania i standardy wydajności obowiązujące w UE.

Nowy produkt zastępuje olej VECTON FUEL SAVER 5W-30 E6/E9 z oferty firmy Castrol. Charakteryzuje się on jeszcze lepszymi parametrami, spełniającymi wymogi nowych specyfikacji ACEA E8 i E11. Nowe specyfikacje uwzględniają coraz większą złożoność sprzętu i rosnące wykorzystanie paliw alternatywnych. Castrol VECTON LONG DRAIN 5W-30 E6/E9 odzwierciedla również postęp, jaki dokonał się w zakresie wydajności środków smarnych, zapewniając lepszą ochronę przed utlenianiem i osadami. Nowy produkt opracowano z uwzględnieniem najnowszych badań Amerykańskiego Instytutu Naftowego (API), które zwiększają globalną synergię pomiędzy API a ACEA.

Olej Castrol VECTON LONG DRAIN 5W-30 E6/E9 spełnia większą ilość globalnych specyfikacji producentów OEM niż jego poprzednik. Są to m.in. MAN M 3775 / 3677, Volvo VDS-4.5 i Deutz DQC IV-18 LA. Korzystając z wyszukiwarki olejów Castrol, pracownicy warsztatów mogą znaleźć więcej informacji o nowym produkcie, w tym wszystkie kompatybilne specyfikacje OEM. Firma Castrol zmieniła jednocześnie nazwę oleju Castrol VECTON FUEL SAVER 5W-30 E7 na Castrol VECTON LONG DRAIN 5W-30 E7.

Fot. Castrol

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony