Ponad 2000 wystawców z 60 państw przygotowuje się do zbliżających się targów Automechanika w Dubaju. Jaki jest rynek napraw i konserwacji aut w tej części świata? Jakie są prognozy i plany? Przedstawiamy raport o rynku motoryzacyjnym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
W Abu Dhabi, stolicy tego kraju, rynek napraw i konserwacji aut w minionym roku osiągnął obrót na poziomie 844 milionów dolarów. Analitycy przewidują wzrost do 2020 roku do kwoty 1,2 miliarda dolarów. Co roku rynek ten zwiększa swoją wartość o 6-8%. Po ulicach Abu Dhabi porusza się 670 tysięcy pojazdów, z czego 90% to samochody osobowe. Bardzo prężnie rozwija się też rynek usług związanych z motoryzacją, takich jak taksówki, wynajem samochodów czy leasing.
- Wzrost liczby zarejestrowanych pojazdów na poziomie 45% w latach 2009-2014 to powód, dla którego rynek napraw i konserwacji aut tak bardzo rozwija się w ZEA – mówi Ahmed Pauwels z Messe Frankfurt, organizator targów Automechanika Dubai, które odbędą się w dniach 8-10 maja 2016 r. w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym w Dubaju. Dodaje również, że mimo bardzo prężnego rozwoju wciąż na tym rynku jest dużo miejsca dla kolejnych inwestycji. To efekt rozwijającej się gospodarki, na co wpływ ma między innymi turystyka. To widać zresztą także po liczbie odwiedzających targi w Dubaju. - W ciągu ostatnich trzech lat liczba odwiedzających nasze targi wzrosła o 33% – dodaje Pauwels.
Automechanika Dubai to największe w tej części świata wydarzenie związane z rynkiem napraw i konserwacji samochodów. 2000 wystawców z 60 krajów zapowiada swój udział w tym trwającym trzy dni spotkaniu. Rośnie zainteresowanie Dubajem w kontekście międzynarodowego handlu w motoryzacji. W 2014 roku handel częściami i akcesoriami samochodowymi w ZEA był warty 12 miliardów dolarów – o 10% więcej niż rok wcześniej. Kwota ta obejmuje import na poziomie 7 miliardów dolarów oraz 5 miliardów dolarów eksportu. To umacnia pozycję Dubaju jako głównego łącznika pomiędzy krajami Azji, Europy, Ameryki Północnej oraz państw regionu.
Zbliżająca się 14. edycja targów Automechanika Dubai będzie podzielona na sześć podstawowych grup produktów. Będą to części samochodowe, elektronika, naprawy i konserwacja, opony i akumulatory, pielęgnacja aut oraz akcesoria samochodowe.
Coroczna wystawa zawsze przyciąga największych graczy rynku motoryzacyjnego. Jednym z nich jest Midwest Truck & Auto Parts. To największy w Stanach Zjednoczonych producent i dystrybutor części zamiennych. Orlando Serna, wiceprezydent firmy ds. sprzedaży zapowiada, że jego firma będzie w Dubaju poszukiwać klientów z regionu dla swoich nowych produktów, głównie części do japońskich aut – Mitsubishi, Isuzu oraz Hino. - Nasza obecność w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki to coś nowego. Mamy cel, aby zaprezentować naszą wiedzę i przywiązanie do jakości na nowych rynkach – mówi Orlando Serna.
Central Trading Company (CTC) ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich to stały wystawca podczas targów Automechanika Dubai. Mohammed Aqel, manager firmy zapowiada, że CTC zaprezentuje rewolucyjne rozwiązanie do myjni samochodowych – mycie aut bez wody, za pomocą specjalnego roztworu płuczącego. - Nasz system No-H2O nie używa wody w przeciwieństwie do tradycyjnych myjni, które na jedno auto zużywają średnio 132 litry wody. No-H2O nie powoduje zarysowań. Usuwa cząsteczki brudu, pozostawiając lśniący, wypolerowany niemal lakier – opowiada M. Aqel.
Na targach w Dubaju spodziewanych jest 30 tysięcy gości ze 134 krajów. Blisko 90% wystawców i ponad połowa odwiedzających przyjedzie spoza kraju. Będzie 21 pawilonów krajowych. W targach wezmą udział przedstawiciele 38 międzynarodowych organizacji branżowych.
Podczas targów odbędzie się też Automechanika Academy – cykl seminariów i warsztatów, które poprowadzą wybitni eksperci i znane osobistości branży motoryzacyjnej.
Więcej informacji pod adresem www.automechanikadubai.com
Komentarze (0)