Pojazdy użytkowe

29 dni temu  23.04.2024, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 3 minuty

Części zamienne marki DON

DON od ponad 100 lat opracowuje i dostarcza rozwiązania dotyczące hamulców dla pojazdów użytkowych, autobusów i autokarów. Części marki należącej obecnie do TMD Friction zaprojektowano tak, by zapewniały skuteczne hamowanie przy utrzymaniu rozsądnej ceny.

DON cieszy się uznaną renomą dostawcy światowej klasy okładzin hamulcowych do hamulców bębnowych. Koncentrując się na różnego rodzaju systemach hamulcowych, w tym klinowym i systemach typu S-Cam i Z-Cam, oferuje odpowiednie produkty zarówno do pojazdów ciężarowych, przyczep, jak i autobusów.

To dzięki bezkompromisowej jakości i niezawodności oferowanych produktów, DON utrzymuje pozycję mocnego gracza na niezależnym rynku części zamiennych. A to o tyle istotne, że branża transportowa w Polsce musi mierzyć się z kryzysem. Spowolnienie globalnej koniunktury gospodarczej wpłynęło negatywnie na sytuację finansową przewoźników z naszego kraju. Wymusza to na firmach oszczędności. Jednym ze sposobów ich uzyskania jest obniżenie kosztów eksploatacji pojazdów.

Inflacja, rosnące koszty operacyjne, zmniejszony popyt na usługi transportowe i konkurencja ze strony tańszych przewoźników stanowią poważne wyzwanie dla branży. Trudności finansowe motywują właścicieli firm i flot transportowych do szukania skutecznych rozwiązań pozwalających przetrwać im na rynku. Jedną z propozycji może być stosowanie markowych części zamiennych, na przykład tarcz, klocków i okładzin hamulcowych DON.

Klocki, okładziny oraz tarcze DON to rozwiązanie optymalne pod względem efektywności kosztowej. Pomimo korzystniejszej ceny, produkty DON mają te same zalety, co inne produkty TMD Friction. Wyróżniają się wysoką jakością, powstają z wykorzystaniem danych zgromadzonych podczas intensywnych prac badawczo-rozwojowych oraz są poddawane kompleksowym testom.

Szeroka oferta rozwiązań hamulcowych DON

Oferta obejmuje ponad 500 pozycji katalogowych o standardowej, ponadwymiarowej i niewymiarowej grubości, zapewniając maksymalne pokrycie parku samochodowego. Dodatkowo okładziny mają na krawędzi wskaźnik zużycia materiału ciernego, pozwalający łatwo ocenić ich stan.

DON oferuje też ponad 60 referencji klocków hamulcowych. W wybranych przypadkach do części dołączane są zestawy akcesoriów niezbędnych do montażu, zgodne z wysokimi standardami oraz specyfikacjami TMD. Niezależnie od tego, czy chodzi o układ hamulcowy Bendix, Brembo, Haldex, Knorr, Meritor czy Wabco, żaden inny producent nie oferuje tak szerokiej gamy produktów z certyfikatem ECE R90 pasujących do wszystkich wymienionych marek.

W klockach hamulcowych do pojazdów użytkowych DON wykorzystuje różne technologie mocowania, zapewniając tym samym wysoką jakość i bezkompromisowe bezpieczeństwo niezależnie od warunków jazdy. Wśród stosowanych rozwiązań jest m.in. cieńsza i tym samym lżejsza płytka nośna, pozwalająca zmniejszyć masę nieresorowaną pojazdu oraz ograniczyć zużycie klocka zamontowanego na każdej z osi, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji. Lekkie klocki hamulcowe DON są dostępne dla hamulców Wabco w rozmiarach 17″, 19″ i 22″.

Dopełnieniem asortymentu dla pojazdów użytkowych jest ponad 150 referencji tarcz hamulcowych, wykonanych zgodnie z najsurowszymi wymogami. Wszystkie produkty DON oferowane na rynku europejskim mają certyfikat ECE R90.

- Firmy transportowe w naszym kraju cały czas muszą mierzyć się z wieloma wyzwaniami. Do problemów znanych z przeszłości, takich jak wysokie ceny paliwa czy niedobór kierowców, dochodzą nowe, wiążące się z dostosowaniem do nowych przepisów dotyczących Pakietu Mobilności i zrównoważonego rozwoju. Wypracowanie odpowiednich procedur i przystosowanie do nowych technologii będzie kosztowne. Jednocześnie konieczne będzie utrzymanie wysokiej jakości i bezpieczeństwa usług. Skutecznym sposobem na optymalizację kosztów może być sięganie po sprawdzone markowe części zamienne, takie jak DON. Jako marka należąca do TMD Friction, DON może czerpać z know-how grupy, co gwarantuje skuteczność działania, a przy tym rozsądne ceny - mówi Joanna Krężelok, Dyrektor oddziału TMD Friction Services w Polsce.

Fot. TMD Friction

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony