Wyposażenie warsztatu

ponad rok temu  23.05.2016, ~ Administrator - ,   Czas czytania 5

Czyszczenie dopasowane do potrzeb motoryzacji

W branży motoryzacyjnej nie ma lepszej i bardziej niezawodnej technologii mycia pojazdów czy powierzchni warsztatowej niż czyszczenie wysokociśnieniowe. Ta z kolei wymaga urządzeń wysokociśnieniowych odpowiednio dobranych pod kątem parametrów pracy. W zależności od rodzaju zabrudzeń, typu, liczby i wielkości czyszczonych pojazdów należy wybrać model, który będzie najlepiej odpowiadał naszym potrzebom. Na sezon wiosenny (od 1 kwietnia do 31 lipca) Kärcher przygotował specjalną, rozbudowaną ofertę profesjonalnych urządzeń wysokociśnieniowych: „Czysty Profesjonalizm”.

Czyszczenie samochodów czy powierzchni warsztatowej to spore wyzwanie. Najlepiej sprawdzą się tu urządzenia wysokociśnieniowe. Skuteczność czyszczenia wysokim ciśnieniem wody gwarantują optymalnie dostosowane do zadania czyszczącego: wydajność tłoczenia (ilość litrów wody podawana w jednostce czasu – l/h), ciśnienie robocze (w barach, efekt zależny od kąta natarcia i odległości od dyszy) oraz geometria strumienia wody (strumień punktowy, płaski, obrotowy), wszystkie składające się na tzw. ciśnienie natarcia, decydujące w działaniu mechanicznym. Urządzenia bez podgrzewania wody (HD) sprawdzają się świetnie, jeśli chodzi o usuwanie ziemi, zaschniętego błota, piasku i innych tego typu zanieczyszczeń. Korzyściami płynącymi z zakupu urządzenia bez podgrzewania wody jest jego niższa cena, brak kosztów związanych z energią potrzebną do podgrzania wody, zwarta konstrukcja samego urządzenia oraz niskokosztowa naprawa i serwisowanie.


Mobilność nade wszystko
Branży motoryzacyjnej, gdzie mobilność jest ważnym czynnikiem, polecić można urządzenia HD 5/11 P Plus, HD 5/17 C czy HD 5/15 CX Plus + FR Classic, które obecnie objęte są promocją. Urządzenia te mogą pracować zarówno w pionie, jak i w poziomie, dzięki czemu są bardzo mobilne. Mają kompaktową konstrukcję i zintegrowany uchwyt na panelu przednim, służący do łatwego przeładunku i wygodnego transportu. Mosiężna głowica pompy oraz automatyczny system redukujący ciśnienie wpływają na wydłużenie żywotności urządzenia. Duży filtr wody zabezpiecza pompę przed zanieczyszczeniami. W standardzie znaleźć można pistolet wysokociśnieniowy Easy Press z obrotową lancą, 10-metrowy wąż wysokociśnieniowy, dyszę rotacyjną czy system AVS, zabezpieczający przed skręcaniem.
Podstawową zaletą stosowania urządzeń wysokociśnieniowych firmy Kärcher jest maksymalne skrócenie czasu potrzebnego na wykonanie prac czyszczących, nawet o 70% w porównaniu do metod tradycyjnych. W efekcie wysokociśnieniowe urządzenia czyszczące zużywają nawet 9 razy mniej wody, niż jest to konieczne przy tradycyjnych metodach czyszczenia, minimalizując problemy z zagospodarowaniem wody zużytej, brudnej. Dodatkowo, dzięki myciu z użyciem gorącej wody oraz za pomocą środków czyszczących Kärcher skraca czas mycia o kolejne 40%, nie wymagając przy tym dużego zużycia wody i dodatkowego środka czyszczącego.

Na ciepło
W przypadku usuwania tłustych zabrudzeń, takich jak smar czy olej, najlepiej radzą sobie urządzenia z podgrzewaniem wody. Urządzeniem, które doskonale sprawdzi się w motoryzacji, jest HDS 6/14- 4C. Jego zalety to: nowoczesny i przyjazny środowisku tryb pracy, który gwarantuje obniżone o 20% zużycie paliwa oraz emisję CO2. Wbudowany lejek do napełniania środka czyszczącego zapobiega przypadkowemu rozlaniu chemii. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w system tłumienia drgań (SDS), który redukuje pulsacje ciśnienia w układzie wysokociśnieniowym, monitoring temperatury spalin, który wyłącza silnik po przekroczeniu 300°C, zapewniając bezpieczeństwo użytkowania, oraz w system Easy Press, wpływający na zmniejszenie siły nacisku na spust pistoletu wysokociśnieniowego, przez co osoba obsługująca urządzenie nie męczy się i może pracować komfortowo. Warto wspomnieć również o Servo Control – pierścieniu pozwalającym na regulację wydatku wody bezpośrednio na pistolecie. Urządzenie wysokociśnieniowe HDS 5/13 U to z kolei przedstawiciel nowej klasy urządzeń „Upright” o zwartej, pionowej konstrukcji. Dzięki możliwości podgrzewania wody do temperatury 80°C, w połączeniu ze środkiem czyszczącym, używając go, można skutecznie usunąć nawet wyjątkowo uciążliwe zabrudzenia. Model ten zużywa niewielkie ilości wody i paliwa do jej podgrzewania, co gwarantuje ekonomiczną eksploatację. Dzięki kompaktowym wymiarom i niewielkiej wadze HDS 5/13 U łatwo przewieźć w samochodzie typu combi. Na wygodne przechowywanie lancy i kabla zasilającego pozwalają uchwyty na wyposażenie w tylnej części obudowy. Ważną zaletę stanowi system AVS, zapobiegający skręcaniu się węża wysokociśnieniowego, oraz wyłącznik ciśnieniowy, który po zwolnieniu spustu pistoletu automatycznie wyłącza pompę.

A może coś uniwersalnego?
Urządzeniami godnym polecenia branży motoryzacyjnej są również odkurzacze uniwersalne, zbierające zarówno wodę, jak i zabrudzenia suche. Do tej grupy należy objęty promocją NT 65/2 Ap – wytrzymały, profesjonalny odkurzacz uniwersalny o prostej budowie, łatwy w konserwacji i serwisowaniu. Doskonale sprawdza się w branżach remontowo-budowlanej, motoryzacyjnej, transportowej oraz w przemyśle. System półautomatycznego oczyszczania filtra pozwala w prosty sposób przywrócić pełną siłę ssącą podczas odkurzania. Model wyposażony jest w płaski filtr falisty, przystosowany do zbierania drobnego pyłu klasy M.
Dzięki systemom oczyszczania filtrów siła ssąca nie spada nawet w trakcie długotrwałych prac. Półautomatyczne oczyszczanie filtra za pomocą przycisku głowicy zapobiega spadkowi siły ssącej podczas pracy na skutek jego zatkania. Ponadto oczyszczanie filtra korzystnie wpływa na jego żywotność. W wyposażeniu znajdują się także wąż spustowy olejodporny i trwały zbiornik z tworzywa sztucznego.
Kolejnym wartym uwagi modelem jest NT 40/1 Tact, również dostępny w atrakcyjnej cenie w promocji „Czysty Profesjonalizm”. Odkurzacz ten zaprojektowany został do prac w niesprzyjających warunkach. Doskonale sprawdza się w usuwaniu drobnego pyłu klasy M. Wyposażony w mocne podwozie ze zderzakiem, pojemny, 40-litrowy zbiornik oraz system Tact, zapewniający niezmiennie wysoką siłę ssącą. Model Te posiada dodatkowo aktywne gniazdo do podłączania elektronarzędzi.

B1 - prenumerata NW podstrony

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony