ReklamaB1 - breck 04.06-30.06 Kamila

Części i regeneracja

ponad rok temu  20.02.2018, ~ Bartłomiej Ryś   

DENSO sponsorem zwycięskiej ekipy TLC w rajdzie Dakar 2018

Sponsorowana przez DENSO załoga TLC Team Land Cruiser stanęła na podium rajdu Dakar 2018.

Znany z wyczerpujących odcinków specjalnych na wyjątkowo trudnym terenie, Rajd Dakar jest jednym z największych wyzwań w sportach motorowych. DENSO sponsorowało załogę Team Land Cruiser Toyota Auto Body, która musiała pokonać wszystkie 14 etapów rajdu, zmagając się z błotem, wodą i piaskiem Ameryki Południowej.

DENSO sponsorem dwóch pojazdów ekipy Team Land Cruiser (TLC)

DENSO podjęło współpracę z Team Land Cruiser (TLC) Toyota Auto Body, sponsorując dwa pojazdy w klasie samochodów produkcyjnych. Obie ekipy rozpoczęły dwutygodniowy, wyczerpujący rajd za sterami przeprojektowanych Land Cruiserów z silnikami V8 napędzanymi biodieslem (mieszanką oleju roślinnego i alg).

Francuz Christian Lavieille, zwycięzca ubiegłorocznego rajdu, wraz z pilotem Jean-Pierre Garcinem jechali autem #328. Za kierownicą drugiego pojazdu (o numerze 327) zasiadł japończyk Akira Miura, a nawigował Laurent Lichtleuchter.

Zwycięstwo Miury i Lichtleuchtera

Pierwsze etapy rajdu były dla TLC pomyślne – obie załogi pokonały trudną, prowadzącą przez wydmy trasę z Limy do San Juan de Marcona, cały czas utrzymując miejsca na podium. Na czwartym etapie szczęście odwróciło się jednak od Lavieille'a, który musiał się wycofać z powodu awarii pojazdu. Załoga w samochodzie #327 kontynuowała wyzwanie.

Mimo licznych przeciwności, z którymi musieli się zmierzyć Miura i Lichtleuchter podczas liczącego 9000km rajdu, załoga cały czas utrzymywała się w czołówce, i to właśnie ona zdobyła podium rajdu Dakar jako najlepszy zespół w swojej klasie.

Więcej informacji o DENSO oraz częściach oferowanych przez firmę na rynku wtórnym można znaleźć na stronie www.denso-am.pl.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony