Inne

ponad rok temu  29.04.2016, ~ Administrator - ,   Czas czytania 5

Diagnostyka - jak odróżnić podróbki?
Strona 1 z 2

Przedstawiciele firmy Delphi zapowiedzieli walkę z podróbkami urządzeń do diagnostyki oraz pirackim oprogramowaniem.

Współpracujący z Delphi prawnik, mec. Grzegorz Keler, przedstawił szczegóły toczących się procesów, które firma wytoczyła producentom i użytkownikom. - Używanie pirackiego oprogramowania nie różni się według ustawodawcy niczym od typowej kradzieży - mówił na konferencji w Błoniu koło Warszawy mec. Keler. Podobnie jest z podrabianym sprzętem do diagnostyki. Przed sądem odpowie nie tylko producent takiego sprzętu, ale też osoba, która go zakupiła i użytkowała. - Sąd weźmie pod uwagę to, za jaką cenę zostało nabyte urządzenie, w jaki sposób dokonana została transakcja. Jeśli sąd uzna, że kupujący wiedział że nabywa podróbkę, również zostanie pociągnięty do odpowiedzialności. Osoba pracująca w warsztacie doskonale wie ile kosztuje np. tester. Jeśli cena jest kilkukrotnie niższa, z pewnością będzie wiedział, że nabywa produkt pochodzący z czynu zabronionego - dodaje Grzegorz Keler.

Wkrótce w portalu warsztat.pl oraz na łamach miesięcznika "Nowoczesny Warsztat" przedstawimy szczegóły tego, w jaki sposób Delphi zamierza walczyć z nieuczciwymi producentami i użytkownikami. - To leży w interesie naszych uczciwych klientów, którzy muszą konkurować na rynku z osobami, które nabywają podróbki oraz pirackie oprogramowanie, dzięki czemu oferują niższe ceny - mówił w Błoniu Tomasz Hurt z firmy Delphi.

Dziś natomiast prezentujemy komunikat firmy Delphi o tym, jak podróbki i pirackie oprogramowanie (nie) działają w praktyce.

Poprawność informacji, otrzymywanych na ekranie komputera w podobnym stopniu zależy od oprogramowania testera diagnostycznego jak i danych odczytywanych przez tester diagnostyczny bezpośrednio z pojazdu. Czy można mieć absolutną pewność, że oprogramowanie zawiera aktualne i prawidłowe informacje? Czy można mieć pewność, że urządzenia są w stanie przeprowadzać prawidłowe testy oraz że w prawidłowy sposób dekodują informacje przesyłane przez pojazd? 

Jeśli urządzenia diagnostyczne zostały zakupione u autoryzowanego przedstawiciela firmy Delphi, a oryginalne oprogramowanie firmy Delphi zostało zaktualizowane za pomocą ważnego klucza licencyjnego to odpowiedź brzmi „Tak”. Jeśli na bieżąco utrzymujemy nasz abonament, możemy mieć absolutną pewność, że zachowamy dostęp do najnowszych rozwiązań firmy Delphi, szkoleń, wsparcia ekspertów oraz gwarancji obowiązującej przez okres życia produktów. Niemniej mamy świadomość, że na rynku można zakupić niskiej jakości kopie narzędzi diagnostycznych. Wyglądem przypominają oryginalne testery dostarczane przez Delphi jednak dokładność realizowanych przez nie pomiarów znacząco odstaje od tego, co oferują produkty oryginalne. Podróbki tego typu stanowią zagrożenie zarówno dla Twojej firmy, jak i Twoich klientów. Ich produkcja odbywa się bez wykorzystanie dostępu do zasobów i środków finansowych, którymi dysponuje Delphi. Nie testuje się ich na dużej grupie pojazdów z wykorzystaniem wiedzy inżynierskiej i szczegółowo opracowanych standardów jakościowych. W związku z tym istnieje poważne potencjalne zagrożenie, że może ono przyczynić się do uszkodzenia istotnych elementów jednostki sterowania silnika (ECU) pojazdu. 

Mając to na uwadze, chcemy pokazać jak można odróżnić produkt Delphi od taniej imitacji – oto kilka wskazówek:

Czym odróżnia się urządzenie firmy Delphi?

Trzymając urządzenie w ręku, natychmiast można zauważyć różnicę. Oryginalny produkt Delphi posiada gumowe wykończenie, które zapewnia pewny chwyt. Kopie wykonane są z plastiku niskiej jakości.

Górna cześć urządzenia Delphi jest wykończona gładkim matowym aluminium. Produkty nieoryginalne, mają srebrną świecąca powłokę.. 

Oficjalny produkt Delphi DS150E VCI posiada komunikację Bluetooth, podczas gdy większość imitacji nie ma takiej opcji. Jeśli więc urządzenie VCI nie zostało wyposażone w funkcję Bluetooth, jest to pewny znak, że mamy do czynienia z produktem pirackim.

W tylnej części nowego urządzenia VCI powinien znajdować się 6-cyfrowy numer seryjny rozpoczynający się od liczby 30, a w dolnej części naklejki powinien znajdować się napis „Made in Sweden” (Wyprodukowano w Szwecji). Jeśli na naklejce znajduje się informacja „Made in China” (Wyprodukowano w Chinach), to mamy do czynienia z podrzędnej jakości podróbką. Oznaczenie CE również jest fałszowane, co oznacza, że w przypadku legalnych firm korzystających z nieoryginalnego urządzenia istnieje ryzyko potencjalnych działań interwencyjnych zgodnie z prawodawstwem europejskim. 

Wynika to z użycia materiałów niskiej jakości, braku komunikacji Bluetooth czy funkcji rejestrowania parametrów rzeczywistych podczas jazdy (Fly Recorder). Podzespoły niskiej jakości mogą być powodem problemów z elektroniką, przegrzewania się urządzenia. 

U podstawy urządzenia znajduje się gniazdo karty MicroSD, która zwiększa zakres możliwości urządzenia. W przypadku braku karty lub gdy urządzenie nie jest oryginalne, uruchomienie testera diagnostycznego Flight Recorder jest niemożliwe. W poważny sposób ogranicza to możliwości przeprowadzenia prawidłowej diagnostyki!

GALERIA ZDJĘĆ

Diagnostyka - jak odróżnić podróbki?
Diagnostyka - jak odróżnić podróbki?
Diagnostyka - jak odróżnić podróbki?
Diagnostyka - jak odróżnić podróbki?
Tylko jedno z przedstawionych logo oznacza oryginalny produkt. Logo po prawej stronie jest niskiej jakości i niedbale umieszczone na nieoryginalnym produkcie.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony