Dokładnie dwadzieścia lat temu Spies Hecker zaoferował warsztatom lakierniczym swój pierwszy spektrofotometr.
- Od czasu wprowadzenia pierwszego spektrofotometru naszym celem było uproszczenie oraz przyspieszenie procesu wyszukiwania receptur, co z kolei miało poprawić wydajność pracy warsztatów lakierniczych – mówi Dietmar Wegener, color management specialist dla Niemiec, Austrii i Szwajcarii. - Inną zaletą korzystania ze spektrofotometrów – już 20 lat temu – była ich niezawodność. ColorDialog Spies Hecker to nowoczesne urządzenie pierwszej generacji, które pozwala warsztatom wykorzystywać najnowsze technologie.
Obecnie w użyciu jest 5000 spektrofotometrów ColorDialog w całej Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (region EMEA), w samych Niemczech Spies Hecker ma ponad 1400 urządzeń. Urządzenie najnowszej generacji, ColorDialog Delta-Scan, jest już w stanie odczytywać efekty lakieru, można je także podłączyć do nowego oprogramowania internetowego – Phoenix.
Dla klientów Spies Hecker era spektrofotometru rozpoczęła się w 1995 roku, gdy wprowadzono urządzenia ColorDialog MA 64. Było to narzędzie do pomiarów 5-kątowych, działające w oparciu o specjalne oprogramowanie Color Unix.
Szybko okazało się, że w celu określenia dowolnego koloru wystarczają jedynie trzy odczyty. W 2003 roku na rynek wprowadzono trzy-kątowy spektrofotometr ColorDialog MA 90BR.
- Już wtedy, w połączeniu z dedykowanym oprogramowaniem, oferował lakiernikom opcję automatycznego korygowania receptur kolorystycznych
Stale rosnąca liczba wariantów kolorystycznych oraz lakierów z efektem wymagała dalszych udoskonaleń urządzenia. W 2005 roku Spies Hecker wprowadził na rynek urządzenie ColorDialog, które zostało wyposażone w najnowszą technologię optyczną LED. Spektrofotometr umożliwiał podłączenie do oprogramowania recepturowego CRplus Spies Hecker.
Najnowszy spektrofotometr marki Spies Hecker, ColorDialog Delta-Scan, dokonuje pomiarów kolorów i efektów przy wykorzystaniu innowacyjnej techniki fotooptycznej w ciągu jednego etapu pracy. Dzięki wykorzystaniu wyszukiwarki receptur CRplus oraz nowego oprogramowania internetowego Phoenix możliwe jest znacznie szybsze dopasowanie odczytów do stosownych receptur.
- Zastosowanie ekranu dotykowego w urządzeniu ColorDialog Delta-Scan sprawia, że w porównaniu do swoich poprzedników, jest dużo wygodniejszy w obsłudze – wyjaśnia D. Wegener.
Po uzyskaniu odczytów, receptura zostaje obliczona na komputerze, na przykład przy wykorzystaniu systemu komputerowego ColorTint HD. Następnie lakiernicy mogą przenieść recepturę na wagę cyfrową.
Więcej na: www.spieshecker.pl
Komentarze (0)