Wydarzenia

ponad rok temu  20.10.2015, ~ Administrator - ,   Czas czytania 1 minuta

Dwudziesty Wrak Race Silesia

Zawodnicy dumnie podkreślają: - Dzięki naszej zabawie skutecznie działamy na rzecz utylizacji niebezpiecznych wraków. 27 września br. odbyła się kolejna edycja imprezy. Minione wydarzenie było szczególne z kilku powodów.

Na starcie w Katowicach Wełnowcu przy ul. Konduktorskiej 18 pojawiło się 70 załóg. Cel był niezwykle prosty – przetrwać! Każdy wyścig trwa 30 minut, a na samym końcu nie liczy się pozycja, a liczba pokonanych okrążeń. Uczestnicy startują w grupach. Trójka najlepszych zawodników z każdej grupy przechodzi do piętnastominutowego półfinału, a na koniec rozgrywany jest finał. Nagradzani są także kierowcy za najciekawszą lub najśmieszniejszą stylizację swojego wraka. Zwyciężyli (w kolejności na podium): Kunas Krzysztof (Honda Civic), Marzec Grzegorz (Honda Civic), Kościuczyk Krzysztof (Mazda), a czwarte miejsce zajęli Pieczyrak Damian/Słotwinski, Marcin (Honda Civic). W kategorii Super Wrak wygrały: Wioletta Mordyłło/Gonet Edyta (Nissan Micra). W kategorii Ostatnie Tchnienie – Bratko Arkadiusz/Majstrzyk Bartosz (VW Golf). Puchar Publiczności zdobył Gutkowski Karol.
Minione wydarzenie było szczególne, bo jubileuszowa edycja zbiegła się z obchodami 150-lecia Katowic, a organizatorzy obwieścili też nader cieszący wynik 1000 zezłomowanych pojazdów. Po raz pierwszy też wszyscy uczestnicy imprezy mieli okazję otrzymać najnowsze wydanie magazynu „Nowoczesny Warsztat”. Nasza redakcja objęła bowiem zawody Wrak Race Silesia patronatem prasowym.