Wydarzenia

ponad rok temu  23.05.2016, ~ Administrator - ,   Czas czytania 3 minuty

Działo się na „Żywym Warsztacie” – profesjonaliści dla profesjonalistów

Jedną z atrakcji tegorocznych Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu była strefa „Żywego Warsztatu”. Na współorganizowanej przez „Nowoczesny Warsztat” ekspozycji można było z bliska przyjrzeć się pracy serwisantów,
a także wypróbować prezentowane nowości.

Armal, J.R. Motor Services, Kart, Multichem, Novol, Precyzja-Technik, Texa, Uni-Trol – to tylko niektóre firmy, których najnowsze produkty mogliśmy zobaczyć na „Żywym” w akcji. Program prezentacji rozpisany został na wszystkie dni targów. Zainteresowanych tą strefą może nie było tylu co – dla przykładu – stoiskami, na których organizowane były konkursy, loterie i zabawy, ale gdy ktoś już przystanął, była to osoba dociekliwa, zaintrygowana prezentacją, chcąca nawiązać dialog z przedstawicielami firm. Innymi słowy, było to miejsce, w którym profesjonaliści gościli profesjonalistów, oferując im możliwość wypróbowania prezentowanych rozwiązań w praktyce. Taka też jest idea „Żywego Warsztatu” – przekonać do najnowszych rozwiązań poprzez umożliwienie samodzielnego ich przetestowania.
– Cieszę się, że nie jest to typowa wystawa sprzętu, ale miejsce, w którym można poczuć się jak w prawdziwym warsztacie – przyznał jeden ze zwiedzających, zainteresowany prostowarką felg firmy Uni-Trol.
I właśnie tym różnił się „Żywy Warsztat” od pozostałych targowych stoisk, na których łatwiej można było spotkać handlowca czy marketingowca niż fachmana z krwi i kości.
Przestrzeń ekspozycyjna podzielona została na kilka stanowisk warsztatowych, tzw. stref. I tak w strefie lakierniczej pokazy przygotowywały takie firmy, jak Akzo Nobel, Multichem, Novol i Wermax. Prezentacje te nie odbyłyby się bez pistoletów lakierniczych (Anest Iwata) i myjek do nich (Hedson, który dostarczył również promienniki), kompresorów (Airpress) czy nawet stojaków (Pro West). Przedstawiciele firm Armal i C.T.S. przyciągali blacharzy, a pracowników serwisów ogumienia – Kart (myjka do kół z windą, montażownica), SNA (klucze pneumatyczne), Szczepan (urządzenie do pogłębiania profili opon ciężarowych i wycinarka) oraz wspomniany Uni-Trol (m.in. montażownica i wyważarka). W strefie diagnostycznej dominowały stacje klimatyzacji (Dometic, Sosnowski, Texa), testery (Snap-On), urządzenia do geometrii (Italcom, Precyzja-Technik) i linie diagnostyczne (Unimetal). Technicy J.R. Motor Services G.B. przejęli z kolei strefę diesla, demonstrując nowoczesne metody testowania pompo-wtryskiwaczy EUI.
– Przyznaję, że to jedno z ciekawszych miejsc na tych targach – powiedział nam właściciel jednego z poznańskich serwisów samochodowych, który TTM odwiedził nie po to, aby uzbierać pełną torbę gratisów, a po konkrety. I takie właśnie konkrety można było na „Żywym Warsztacie” bez problemu uzyskać.


Fot. Arkadiusz Grzesiński

B1 - prenumerata NW podstrony

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony