Klimatyzacja

5 miesięcy temu  16.01.2024, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 3 minuty

Fabryka w CTPark Opole oficjalnie otwarta

W Opolu otwarto fabrykę TitanX Engine Cooling. Globalny dostawca układów chłodzenia do samochodów ciężarowych uruchomił swoje operacje produkcyjne w budynku OPO3 wchodzącym w skład kompleksu przemysłowo-logistycznego CTPark Opole. Tym samym zwiększył dotychczas zajmowaną przestrzeń o 18 320 mkw., konsolidując w jednej inwestycji wszystkie procesy inżynieryjne.

TitanX Engine Cooling, globalne przedsiębiorstwo posiadające swoje oddziały w: Szwecji, Polsce, Włoszech, Chinach, USA, Brazylii i Meksyku, opracowuje i dostarcza innowacyjne systemy chłodzenia układów napędowych. Celem firmy jest działanie na rzecz dekarbonizacji sektora transportu i wsparcie klientów w rozwoju pojazdów bezemisyjnych. TitanX Engine Cooling współpracuje ze znaczną częścią największych producentów samochodów ciężarowych w Europie.

- Dzięki otwarciu fabryki w budynku OPO3 będziemy w stanie zintegrować pod jednym dachem procesy produkcji, co przełoży się na wieloaspektową optymalizację działań, a tym samym – zwiększy konkurencyjność i skuteczność biznesową TitanX. Należy także podkreślić, iż przestrzeń została dostosowana do naszych precyzyjnych oczekiwań, a sam kompleks CTPark Opole wyróżnia się najwyższymi walorami użytkowymi i funkcjonalnymi, o czym przekonujemy się już od niemal sześciu lat - mówi Cedric Huslin, CEO TitanX.

Na terenie CTPark Opole TitanX Engine Cooling działa od 2018 roku. Wówczas firma wynajęła powierzchnię o metrażu 11 582 mkw., stając się jednym z pierwszych najemców CTP w Polsce. Od tego czasu stale rozwija swoją działalność w opolskim kompleksie, w pełni wykorzystując jego strategiczne położenie pomiędzy Wschodem a Zachodem Europy. W przyszłości planowana jest rozbudowa zakładu o kolejne niemal 8 700 mkw.

- CTPark Opole zlokalizowany jest w strategicznym miejscu, oferując łatwy dostęp do autostrady A4 oraz innych kluczowych arterii komunikacyjnych, prowadzących do Czech i Niemiec. Fakt, iż inwestycja znajduje się w klastrze przemysłowym automotive ma dla nas ogromną wartość biznesową. Fabryka w Opolu jest kluczowa dla zwiększenia sprzedaży w Europie i stanowi kamień milowy na drodze do zrównoważonej przyszłości transportu. W niedalekiej perspektywie może stać się również szansą dla TataAutoComp, indyjskiego koncernu będącego właścicielem TitanX, na rozszerzenie działalności w tej części kontynentu - dodaje Cedric Huslin, CEO TitanX.

Wraz z planowanym pod koniec 2024 roku uruchomieniem kilku nowych rozwiązań dla klientów z sektora motoryzacyjnego oddział TitanX w Opolu odegra kluczową rolę w ekspansji marki na europejskim rynku. W budynku OPO3, poza przestrzenią produkcyjną firma zajęła także powierzchnie biurowe i socjalne. Otwarcie fabryki przełożyło się na znaczące zwiększenie liczby miejsc pracy w regionie – obecnie zatrudnionych jest tam 150 specjalistów. Przedsiębiorstwo spodziewa się dalszego wzrostu w tym obszarze. Opole i jego okolica oferują bowiem pulę talentów, która ma szansę wzmocnić potencjał inżynierii produktowej i procesów biznesowych marki.

Fot. TitanX Engine Cooling

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony