Jak co roku, tak i podczas 14. Targów Inter Cars zarząd firmy spotkał się z mediami i swoimi kluczowymi partnerami. Organizator zaprezentował wyniki finansowe, pochwalił się również realizowanymi projektami. A miał czym.
Jak zostaliśmy poinformowani na wstępie, tym razem miało obyć się bez przydługawych wypowiedzi. Rzeczywiście, zastąpiły je treściwe, profesjonalnie zrealizowane filmiki. Oto dowód numer 1 na to, że Inter Cars idzie z duchem czasu. Od razu zaznaczmy, że podczas spotkania przedstawiono nam takich dowodów dużo więcej...
O planach
- W ciągu pierwszych 8 miesięcy 2014 roku odnotowaliśmy 10-procentowy wzrost zarówno w kraju, jak i za granicą – zakomunikował na wstępie Krzysztof Soszyński, wiceprezes zarządu, przypominając zarazem o tegorocznej wygranej w rankingu „Pulsu Biznesu” (tytuł Giełdowa Spółka Roku 2013).
Dużo uwagi poświęcono planom na najbliższe lata, m.in. budowie nowego centrum logistycznego w Zakroczymiu. Zastosowanie znajdą tam specjalne sortery, których projekt przedstawił Krzysztof Oleksowicz.
- Tego typu sortery są stosowane jedynie przez największych graczy rynku amerykańskiego – podkreślił założyciel Inter Cars SA. - To nie tylko przyspieszenie dystrybucji, ale także duże oszczędności w skali roku. Dzięki inwestycji zatrudnienie znajdzie blisko 1500 osób, a firma zyska ogromne możliwości logistyczne.
O strategii firmy mówił Robert Kierzek. Jak nas poinformował prezes spółki, Inter Cars jest w pełni skoncentrowany na rynkach od Bałtyku po Bałkany.
- Mamy tutaj jeszcze wiele do zrobienia – powiedział. - Należy wypełnić przestrzenie, które wciąż nie są w niektórych krajach odpowiednio zagospodarowane, a także stale rozwijać się od strony logistycznej.
Jak przyznał, wszystkie te sukcesy nie byłyby możliwe bez zaangażowania pracowników firmy.
- Jesteśmy świadomi faktu, że to właśnie ludzie stoją za spółką, dlatego inwestujemy w ich rozwój – dodał. - Mowa tutaj nie tylko o naszych pracownikach, ale również całym środowisku biznesowym, o które dbamy m.in. dzięki programowi Młode Kadry.
Pod jednym dachem
Kilka słów poświęcono idei „one stop shop”, w myśl której klientom oferowane są nie tylko części, ale również wiedza techniczna i wyposażenie warsztatu – wszystko „pod jednym dachem”, bez konieczności jeżdżenia z punktu do punktu.
- Oferujemy łatwy dostęp do wszystkich części, narzędzi i wyposażenia, jak również wiedzę, którą przekazujemy w postaci szkoleń – wymieniał Witold Kmieciak, dodając, że istotnym elementem tego ekosystemu jest platforma Motointegrator.pl.
Sporo uwagi poświęcono nie tylko Motointegratorowi, ale i rozwiązaniom IT w ogóle.
- Własne zasoby IT są niezwykle istotne – stwierdził Krzysztof Soszyński. - Tylko dzięki pracy zespołowej naszych specjalistów byliśmy w stanie stosunkowo szybko wdrożyć jedną z największych zmian informatycznych w historii spółki.
Jednym z punktów spotkania była również prezentacja nowego IC Katalogu, którego premiera nastąpi już wkrótce.
Na rzecz poprawy bezpieczeństwa
Sieć warsztatów Q-Service Truck obchodzi w tym roku 15-lecie swojego istnienia. Okrągły jubileusz świętuje również spółka Feber, obecna na rynku już od dekady. Podczas targów odbyły się urodzinowe konferencje, o rocznicach wspomniano także podczas spotkania dla prasy. Poznaliśmy na nim nowego dyrektora spółki Feber – Andrzeja Kajdę, który wymienił kamienie milowe, za sprawą których spółka znajduje się obecnie w pierwszej trójce producentów naczep.
Jednym z prelegentów był Jerzy Maliński, członek komitetu założycielskiego Organizacji Pracodawców Motoryzacyjnych Moveo – przedsięwzięcia, którego główną ideą jest działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa branży motoryzacyjnej w dwóch aspektach: bezpieczeństwa na drodze i bezpieczeństwa ekonomicznego firm do branży tej należących. Inter Cars SA chce, aby do organizacji przystąpiło jak najwięcej przedstawicieli, w szczególności warsztatów.
- Nie zależy nam na kolejnym stowarzyszeniu, które będzie tylko trwać. My mamy cel biznesowy – poprawę środowiska prawnego, w którym pracujemy i ochronę naszych klientów przed nieuczciwymi praktykami na rynku motoryzacyjnym – mówił J. Maliński.
Organizacja Moveo będzie nie tylko edukować kierowców w kontekście dbania o stan techniczny pojazdów oraz ich poprawną eksploatację, ale również będzie starała się poprawić jej zdaniem przestarzałe przepisy dotyczące stacji kontroli pojazdów oraz wprowadzania procedur w serwisach. Ma to poprawić jakość świadczonych usług i obniżyć ich koszty, co można osiągnąć chociażby poprzez wdrożenie w warsztatach specjalistycznych systemów informatycznych.
Moveo chce również walczyć z wypaczeniami prawnymi, zbyt wygórowanymi przepisami w stosunku do warsztatów (np. tymi związanymi z ochroną środowiska), przepisami dotyczącymi SKP lub z likwidacją szkód wypadkowych.
Podpisali umowę
Podczas spotkania doszło do podpisania umowy o współpracy w zakresie obsługi klientów flotowych pomiędzy spółką Motointegrator Flota a PKN Orlen SA, na mocy której klienci z kartą flotową PKN Orlen SA będą mogli korzystać z usług serwisowych Motointegrator Flota.
- Podpisana dziś umowa jest wydarzeniem bez precedensu – komentował Adam Karpiński, dyrektor Motointegrator Flota. - Po raz pierwszy flotowa karta paliwowa integruje w swojej funkcjonalności obsługę serwisową samochodów, co ułatwia dostęp do nowoczesnych narzędzi w zarządzaniu kosztami floty wszystkim jej użytkownikom. To bardzo wygodne rozwiązanie dla kierowców i właścicieli aut, gwarantujące mobilność i atrakcyjne koszty.
Pod umową podpisali się: Robert Kierzek, prezes zarządu Inter Cars SA oraz dyrektor Biura Rozwoju Sprzedaży Paliw PKN Orlen SA – Paweł Wydymus.
Komentarze (0)