Wyposażenie warsztatu

miesiąc temu  26.02.2024, ~ Administrator - ,   Czas czytania 4 minuty

Jak dobrać wózek warsztatowy?

Skompletować wyposażenie do warsztatu samochodowego tak łatwo wcale nie jest. Na szczęście sklep online intercars.pl przychodzi z pomocą. W naszym artykule zastanowimy się, jaki wózek warsztatowy warto tam kupić oraz w co go wyposażyć, aby spełniał wszystkie oczekiwania.

Wózek na narzędzia stosowny do potrzeb

Odwiedzając stronę intercars.pl, trzeba wpierw określić własne potrzeby. Inny wózek warsztatowy przyda się profesjonalistom, inny właścicielom jednego tylko pojazdu. Warto przy tym zauważyć, że na przykład motocykliści bardzo często odwiedzają się wzajemnie w celu dokonania napraw przed wspólną eskapadą. W takim przypadku podstawowy wózek narzędziowy może okazać się niewystarczający. Nie wszystko jednak zależy od ilości pracy.

W Polsce nie brakuje ludzi, którzy naprawdę kochają swoje maszyny. Motocykl typu Harley czy auto sportowe – to często perełki motoryzacji. Trzeba je pielęgnować, a czasem przeprowadzić ich renowację. Rzecz wymagająca, więc i sprzęt do tego musi być odpowiedni. W związku z tym wyposażenie garażu powinno raczej sięgać wyższej półki, nie sądzisz?

Mały wózek warsztatowy

Oszacowanie potrzeb warsztatu to podstawa. Jak wspomnieliśmy, czasami kompaktowy wózek warsztatowy w zupełności wystarczy do działań w garażu. Taki sprzęt na stronie intercars.pl można znaleźć już a kilkaset złotych. Będzie to dobrej jakości wózek serwisowy na kółkach. Zgrabny uchwyt pozwoli doprowadzić zestaw narzędzi we wskazane miejsce. Do tego wręcz niezbędna okaże się możliwość blokady kółek. Co równie istotne, to zamykane szuflady. Dobrze mieć przynajmniej dwie. W nich można przechowywać płaskie narzędzia tak, aby nie mieszały się z nakrętkami, powiedzmy.

Dobry wózek warsztatowy o niewielkich rozmiarach to również co najmniej dwie półki. Na dolnej powinien zmieścić się standardowy zapalnik gazowy wraz z butlą. Na górze tymczasem bez trudu powinien się znaleźć zestaw kluczy nasadowych z walizką. Szerokość wózka musi zatem przekraczać pół metra i dobrze, jeśli zapewni jeszcze trochę luzu. Choćby na kubek z kawą na przykład. No bo co to za garaż, gdzie nie ma miejsca na kawę?

Profesjonalny wózek narzędziowy z wyposażeniem

Powyższe rozwiązanie to wózek narzędziowy do amatorskich zastosowań. Oczywiście taki transporter serwisowy musi znaleźć się i w profesjonalnym warsztacie, aczkolwiek dominującą rolę powinien tam odgrywać w pełni wyposażony wózek warsztatowy. To już nie tylko półka na kółkach. Taki sprzęt musi mieć co najmniej 5 szuflad, a w nich musi się zmieścić praktycznie wszystko to, co fachowiec chce mieć pod ręką.

Chodzi o kompletny zestaw narzędzi. Klucze nasadowe, przecinaki, wbijaki, nasadki trzpieniowe, nakrętki wszelkich rozmiarów... Nie zapomnijmy oczywiście o całej masie innych akcesoriów. Mocne taśmy klejące przecież okazują się niezwykle potrzebne od czasu do czasu. Półka na górze zaś to miejsce na większe elektronarzędzia, bez których trudno sobie wyobrazić pracę profesjonalistów. Magnetyczna listwa zasilająca do ładowania akumulatorów to również wielki plus, jeśli znajduje się bezpośrednio na wózku. Zawodowi mechanicy koniecznie powinni wziąć coś takiego pod uwagę. W sklepie intercars.pl za takie wózki narzędziowe z wyposażeniem trzeba zapłacić kilka tysięcy złotych.

Na takiej półce cenowej znajdują się produkty i uniwersalnie praktyczne, i odporne na uszkodzenia mechaniczne zarazem. W związku z tym szuflady czy choćby same kółka nie popadną w ruinę tak szybko. Pełen zestaw narzędzi w końcu swoje waży, zatem wytrzymałość wózka ma ogromne znaczenie. Dzięki niej można liczyć na niezawodną efektywność przez wiele lat. Coś, co w profesjonalnym warsztacie stanowi kwestię niebagatelną. Zwłaszcza jeśli w grę wchodzi większy nakład finansowy.

Dodatki do wózków warsztatowych

Must have wózek narzędziowy potrzebuje dodatków. Może niekoniecznie sprawdzą się w prywatnym garażu, ale duży warsztat już o nie zadbać powinien. Nadstawka na wózek to ważny element. Przydaje się, gdy sprawa dotyczy bardziej skomplikowanych napraw. To rozwiązanie docenią również ci mechanicy, którzy pracują nad dwoma pojazdami jednocześnie. W takiej sytuacji wózek warsztatowy z nadstawką pomoże pracownikom w organizacji pracy.

Nadstawki w wózkach narzędziowych to również wysuwany blat roboczy. Rzecz praktycznie obowiązkowa w firmie, gdzie prowadzi się diagnostykę na laptopie. Niemniej i w domowym garażu się przyda, choćby do oglądania porad w internecie. W każdym razie wysuwany blat to interesujący dodatek. Podobnie zresztą jak schowek na telefon czy dokumentację pojazdu.

Podsumowanie

Sklep motoryzacyjny online pozwala wyposażyć każdy warsztat samochodowy. Od lakierów po całe wózki warsztatowe z kompletem narzędzi. Najważniejsze są jednak potrzeby, wedle których trzeba dobrać swój sprzęt. To absolutna podstawa. Wybór na stronie intercars.pl jest w końcu na tyle szeroki, że każdy entuzjasta motoryzacji znajdzie tam coś dla siebie. Zajrzyj, sprawdź. Przekonaj się sam, że więcej już szukać nie musisz!

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony