Warto wiedzieć

5 dni temu  11.06.2024, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 2 minuty

Jak obniżyć koszty ładowania nawet o 40 procent?

Należąca do Grupy Volkswagen spółka Elli prezentuje nowy produkt do ładowania pojazdów elektrycznych. Opracowany dla Europy, dostosowany do 28 rynków europejskich - wallbox Elli Charger 2 będzie dostępny w czterech wariantach latem 2024 r.

Klienci Volkswagena mogą teraz kupić samochód elektryczny, wallbox i na niektórych rynkach wybrać optymalną taryfę energii elektrycznej w prosty i zintegrowany sposób z jednego źródła. W przyszłości będą mogli również zakupić system fotowoltaiczny za pośrednictwem wybranych kanałów sprzedaży Volkswagena. Przy okazji wprowadzenia na rynek nowego wallboxa, Elli ogłosiło strategiczne partnerstwo z europejskim dostawcą fotowoltaiki Otovo, aby zaoferować użytkownikom aut elektrycznych holistyczne i innowacyjne rozwiązania energetyczne dla domu.

- Aby rozwijać elektromobilność, ładowanie musi stać się łatwiejsze dla klienta, a koszty muszą znacznie spaść. W tym miejscu wkraczamy z nowym wallboxem Elli Charger 2. Ładuje on w momencie, gdy dostępna jest energia słoneczna oraz gdy cena energii elektrycznej jest najniższa w ciągu dnia. Inteligentne funkcje ładowania zapewniają realne oszczędności dla klienta, a także stanowią kamień milowy w wykorzystaniu odnawialnej energii - powiedział Giovanni Palazzo, prezes Elli i wiceprezes Volkswagen Group Charging & Energy.

Nowy wallbox wykorzystuje domową instalację fotowoltaiczną, a samochód jest ładowany z nadwyżek energii ze słońca i energią z sieci, gdy jej ceny są najniższe. W tym celu Elli nabyła licencję na handel na Europejskiej Giełdzie Energii w lipcu 2023 roku. Optymalizując profile ładowania w oparciu o ceny energii elektrycznej i ładowanie własną energią z paneli fotowoltaicznych, koszty ładowania można zmniejszyć nawet o 40 procent.

Dzięki wbudowanemu licznikowi z nowego wallboxa Elli Charger mogą korzystać nie tylko prywatni użytkownicy, może on być używany jako półpubliczna i publiczna stacja ładowania.

Fot. Volkswagen

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony