Warto wiedzieć

3 miesiące temu  16.09.2024, ~ Administrator - ,   Czas czytania 3 minuty

Jak warsztat może skorzystać na zmianie dostawcy prądu?

Czy wiedziałeś, że już od lipca 2007 roku odbiorcy energii elektrycznej mają możliwość zmiany dostawcy prądu?

Choć na początku otwarcia rynku energii na konkurencję liczba zmian dostawcy była niewielka, z biegiem czasu sytuacja uległa zmianie. Uwolnienie rynku energii dla nowych firm i pojawienie się korzystniejszych ofert przyczyniły się do znacznego zwiększenia zainteresowania zmianą dostawcy prądu. Firmy coraz częściej widzą korzyści płynące z takiego rozwiązania i chwalą sobie współpracę z nowoczesnymi, europejskimi sprzedawcami energii.

Co zyskasz, decydując się na zmianę sprzedawcy energii?
Warsztat samochodowy nie może obejść się bez nieprzerwanego dostępu do energii elektrycznej. Według wyliczeń ekspertów z Fortum średnie roczne zużycie energii elektrycznej w warsztatach samochodowych wynosi około 12 MWh. Koszt ten może stanowić istotny udział w ogólnych kosztach utrzymania warsztatu, warto więc zastanowić się nad możliwościami jego optymalizacji.
Przeprowadzenie analizy ofert i wybór nowego dostawcy może znacząco obniżyć rachunki za energię. Niezależny dostawca, taki jak Fortum, zaproponuje nowoczesne oferty i konkurencyjne ceny, nawet kilkadziesiąt procent niższe niż w cennikach największych spółek energetycznych, a do tego znacznie korzystniejsze niż gwarantowana przez rząd maksymalna cena prądu w 2024 r.
Przedsiębiorca decydujący się na zmianę dostawcy prądu może liczyć na dodatkowe korzyści, takie jak: wydłużony termin płatności poprawiający płynność finansową i rozliczenie na żądanie, umożliwiające wystawienie faktury na podstawie zgłoszonego przez klienta odczytu licznika.
Zmiana sprzedawcy energii nie wiąże się z ryzykiem przerwy w dostawach prądu i przynosi wiele korzyści, które wykraczają poza kwestie finansowe. Nowy sprzedawca energii może zaoferować wyższy standard obsługi klienta, np. krótszy czas oczekiwania na załatwienie spraw czy przydzielić dedykowanego konsultanta. To znacząco wpływa na komfort i pozwala zaoszczędzić czas.

Zmiana sprzedawcy energii jest tak prosta, jak zmiana operatora telefonicznego
Proces zmiany sprzedawcy jest bardzo prosty. Najpierw należy porozmawiać z doradcą Fortum, który przeprowadzi analizę obecnej umowy, sprawdzi faktury, porozmawia na temat oczekiwań wobec dostawcy energii i w efekcie pomoże dobrać ofertę dopasowaną do indywidualnej sytuacji.
Dedykowany opiekun zajmie się wszystkimi formalnościami związanymi ze zmianą sprzedawcy prądu: wypowiedzeniem umowy dotychczasowemu sprzedawcy, zgłoszeniem zawarcia umowy w OSD i zawarciem umowy o świadczenie dystrybucji energii.

Fortum – energia od Gwiazdy Jakości Obsługi
Fortum to przedsiębiorstwo energetyczne o nordyckich korzeniach, które w Polsce obecne jest od 20 lat. Zajmuje się nie tylko sprzedażą energii elektrycznej i gazu, posiada również dwie elektrociepłownie – w Częstochowie i Zabrzu, a także rozległą sieć ciepłowniczą.
Fortum to duża firma o solidnym zapleczu finansowym, zatrudniająca w Polsce ponad 700 pracowników. Decydując się na współpracę z nią, możesz liczyć na najwyższą jakość obsługi klienta, o czym świadczy przyznanie firmie prestiżowego tytułu Gwiazdy Jakości Obsługi 2024 w kategorii „Dostawcy energii i gazu”.

Zadbaj o dobrą energię dla swojego warsztatu
Korzystając z oferty Fortum, możesz przejąć kontrolę nad rachunkami za prąd i zabezpieczyć formułę rozliczeń dopasowaną do twoich potrzeb.
Decydując się na ofertę Fortum, zyskujesz promocyjną cenę 479 zł netto za MWh (0,479 kWh) dla twojego warsztatu do końca 2024 r. To stawka o 30% niższa od gwarantowanej ceny rządowej*.

Co jeszcze zyskujesz?

  • Rozliczenie na żądanie – wystawimy fakturę za energię elektryczną, gdy będziesz jej potrzebował.
  • Wydłużony termin płatności – z Fortum masz aż 28 dni na zapłatę.
  • Dedykowanego opiekuna – pełne wsparcie przy załatwianiu wszystkich spraw przez dedykowanego konsultanta. 

* Stan na 15 sierpnia 2024 roku. Przedstawione warunki handlowe mają charakter reklamowy i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony