Warto wiedzieć

miesiąc temu  20.04.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

Jest dobrze, mogło być lepiej

W roku obrotowym 2022 firma ZF wygenerowała obroty w wysokości 43,8 mld euro, co oznacza wzrost o 14% w porównaniu z rokiem poprzednim. Skorygowany EBIT wyniósł 2,0 mld euro (2021: 1,9 mld euro), skorygowana marża EBIT wyniosła 4,7% (2021: 5,0%).

Osiągając te wyniki, firma ZF zrealizowała prognozę, która została skorygowana jesienią, ale z punktu widzenia przedsiębiorstwa nie są one wystarczające, aby sprostać przyspieszonej transformacji w czasach kryzysu.
– Mimo że w 2022 roku poczyniliśmy dalsze postępy w realizacji naszej strategii, nie możemy być w pełni zadowoleni z tego wyniku finansowego – komentuje prezes ZF dr Holger Klein. – Naszym najważniejszym zadaniem jest więc skupienie się na tym, aby wdrożyć zmiany i nabrać rozpędu. Uruchomiliśmy kompleksowy program poprawy wydajności, którego celem jest przyspieszenie procesów, uproszczenie procedur decyzyjnych i utrzymanie dyscypliny...

Pełna treść artykułu dostępna jest tylko dla zalogowanych prenumeratorów Nowoczesnego Warsztatu.
Możesz odblokować dostęp poniżej lub zalogować się na stronie nowoczesnywarsztat.pl i ponownie przejść do tego artykułu.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony