Części i regeneracja

6 miesięcy temu  25.06.2024, ~ Administrator - ,   Czas czytania 3 minuty

Kolejne spotkania za nami. Akademia Wuzetem

W maju odbyły się dwie kolejne edycje Akademii Wuzetem. Mieliśmy okazję uczestniczyć w jednym ze spotkań

Jak powstają rozpylacze do wtryskiwaczy? W jaki sposób realizowana jest kontrola jakości na poszczególnych etapach? Tego mogli dowiedzieć się uczestnicy Akademii Wuzetem. W maju odbyły się dwa kolejne spotkania z tego cyklu.

– Do naszej fabryki zapraszamy przedstawicieli kluczowych warsztatów regeneracyjnych, aby mogli zobaczyć z bliska i od podstaw cały proces produkcyjny – mówi Paweł Orliński, zastępca dyrektora Biura Techniczno-Produkcyjnego ds. Produkcji Podstawowej w Wuzetem. Głównym produktem polskiej firmy Wuzetem, mieszczącej się pod Warszawą, są rozpylacze do silników Diesla. Firma produkuje też elementy tłoczące do pomp wtryskowych i rozpylacze do samochodów wojskowych.
Wuzetem w ostatnich latach mocno się rozwija. Rośnie liczba referencji produkowanych części, rozbudowywany jest też park maszynowy. W zakładach pracuje wiele nowoczesnych maszyn sterowanych numerycznie, a więc takich, gdzie zarządzanie produkcją odbywa się przy użyciu komputera będącego integralną częścią urządzenia.
Podczas spotkania w fabryce Wuzetem odbywają się także dodatkowe szkolenia dla chętnych, dotyczące m.in. montażu rozpylaczy i regulacji wtryskiwacza po takim montażu.
– Pierwszy raz jestem w takiej fabryce. Bardzo zaskoczył mnie poziom innowacyjności – mówił nam po zwiedzaniu zakładu Mirosław Micor z Wulkan Bosch Diesel Service z Suchej Beskidzkiej.
Kolejny uczestnik, z którym rozmawialiśmy, Jacek Witek z Diesel Service w Ruszczy z Wuzetem współpracuje od 18 lat. – Nasz serwis kupuje w tej firmie elementy do wtryskiwaczy i pomp wtryskowych. Jesteśmy zadowoleni ze współpracy. Spore wrażenie zrobiła na mnie fabryka Wuzetem. Widać, że produkcja rozpylaczy wymaga dużej wiedzy i doświadczenia pracowników – zaznacza.

Produkcja rozpylaczy
Zanim rozpylacz trafi do klientów ostatecznych, przechodzi kilkanaście różnych operacji. Pierwsze z nich to toczenie zewnętrzne oraz wiercenie otworu prowadzącego. – Na każdym etapie produkcji realizowana jest kontrola jakości. W efekcie jakość naszych podzespołów niczym nie odbiega od produktów OEM-owych – dodaje Paweł Orliński.
Podczas spotkań w ramach Akademii Wuzetem jest czas nie tylko na zwiedzanie zakładu, ale też dyskusje i prelekcje ekspertów firmy. W tym roku dyskutowano m.in. o przyszłości silników Diesla. Krótki wniosek – jeszcze długo pracy nam nie zabraknie. Jeśli jesteście zainteresowani udziałem w spotkaniu akademii, szczegóły znajdziecie na stronie www.wuzetem.pl.

Wuzetem – globalny dostawca z Polski 
Wuzetem jest globalnym dostawcą stalowych komponentów precyzyjnych do pojazdów, maszyn i urządzeń. Oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu mechaniki precyzyjnej dla producentów i dystrybutorów z branż motoryzacyjnej, rolniczej, zbrojeniowej i przemysłu ciężkiego. Specjalizuje się w produkcji najwyższej jakości rozpylaczy, wtryskiwaczy, elementów tłoczących. Dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym, laboratorium badawczo-rozwojowym oraz doświadczonym zespołem inżynierów.
Spółka działa nieprzerwanie od ponad 70 lat, a jej produkty są dostępne w 47 krajach na świecie. Zatrudnia 270 pracowników. Ostatnie lata to liczne zmiany w funkcjonowaniu praktycznie na każdym poziomie: od planowania produkcji po sprzedaż. Zaowocowało to niemal dwukrotnym wzrostem produkcji, a także podwojeniem obrotów. Warto dodać, że 100% produkcji odbywa się w fabryce Wuzetem.

GALERIA ZDJĘĆ

Akademia Wuzetem to nie tylko zwiedzanie zakładu produkcyjnego, ale też szkolenia i spotkania z ekspertami firmy
Do udziału w spotkaniach zapraszani są przedstawiciele warsztatów zajmujących się regeneracją
Rozpylacze do silników Diesla to główny produkt fabryki Wuzetem
Paweł Orliński, zastępca dyrektora Biura Techniczno-Produkcyjnego ds. Produkcji Podstawowej w Wuzetem
Rozpylacze przechodzą wieloetapową kontrolę jakości
Rozpylacze przechodzą wieloetapową kontrolę jakości

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony