Lakiernictwo i blacharstwo

Wydarzenia

ponad rok temu  01.04.2022, ~ Rafał Dobrowolski,   Czas czytania 1 minuta

Mitsubishi Motors otwiera przyjazną środowisku fabrykę lakierów

Firma Mitsubishi Motors Corporation otworzyła nową fabrykę lakierów, w którą zainwestowano 12 miliardów jenów. Nowa fabryka lakierów jest jednym z największych tego typu zakładów w Królestwie Tajlandii. Dzięki zautomatyzowaniu głównych procesów lakierniczych i zaawansowanej technologii udało się zwiększyć wydajność produkcji i zmniejszyć obciążenie środowiska.

Nowoczesna i przyjazna dla środowiska technologia pozwala zmniejszyć emisję lotnych związków organicznych o 50 procent w porównaniu ze stanem dotychczasowym. Co więcej, oczyszczalnia ścieków umożliwia recykling wody i ogranicza jej zrzut o 50 procent. Firma Mitsubishi Motors Thailand zainwestowała również w panele fotowoltaiczne, które pozwalają ograniczyć emisję CO2 o ponad 1700 ton rocznie.

W ceremonii inauguracyjnej uczestniczyli Ich Ekscelencje Suriya Jungrungreangkit, minister przemysłu Tajlandii, Kazuya Nashida, ambasador nadzwyczajny i pełnomocny Japonii w Królestwie Tajlandii oraz inni goście.

- W Mitsubishi Motors mamy głębokie przekonanie o konieczności zwiększenia wydajności i jakości produkcji, a także przekształcenia naszej działalności pod kątem zrównoważonej przyszłości - powiedział Takao Kato, prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Motors.

- Wprowadziliśmy Pakiet Planów Środowiskowych, w którym określiliśmy nasz cel, jakim jest ograniczenie do roku 2030 emisji CO2 emitowanego przez nasze nowe samochody i zakłady produkcyjne o 40%. Z pewnością działalność biznesowa w Tajlandii odegra ważną rolę w osiągnięciu naszego globalnego celu.

Fot. Mitsubishi Motors Corporation

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony