ReklamaB1 - TTM

Sieci warsztatowe

ponad rok temu  13.02.2017, ~ Administrator   

Montaż instalacji STAG pod znakiem profesjonalizmu

Siłą lidera branży autogaz, producenta instalacji sygnowanych marką STAG, jest dbałość o wysoką jakość oferowanych rozwiązań technicznych. Od procesu powstawania w głowie inżyniera po końcowy etap testów we własnym centrum badawczo-rozwojowym jakość jest wartością nadrzędną. Ostatnie ogniwo – montaż instalacji autogaz w aucie klienta końcowego – również sięga najwyższych standardów. Dlaczego?

Najważniejszy jest klient końcowy, czyli kierowca samochodu z zamontowaną instalacją gazową STAG. Z myślą o nim powstała sieć warsztatów AC S.A. Niezależnie od tego, gdzie w Polsce znajdzie się użytkownik i jego auto, do serwisu pod szyldem STAG ma być blisko, a wygląd i poziom obsługi mają być na możliwie najwyższym poziomie, by klient czuł, że za każdym razem zostanie obsłużony tak samo rzetelnie. To trochę tak, jak ze sklepami należącymi do jednej sieci. Mogą różnić się w szczegółach i pracują w nich różni ludzie, ale i tak wiesz, czego się spodziewać, jeśli chodzi o jakość oferowanych produktów i ich ceny. Pod tym względem niespodzianki nie są wskazane.
AC S.A. wychodzi jednak z założenia, że nie wszystkie współpracujące z producentem warsztaty muszą być z nim w równym stopniu powiązane. W razie konieczności skorzystania z gwarancji obejmującej elementy instalacji LPG dobrze, jeżeli do zakładu oferującego możliwość egzekwowania ogólnopolskiej opieki serwisowej jest nie dalej niż kilkadziesiąt kilometrów z dowolnego miejsca w kraju. W innych kwestiach wystarczy warsztat, który po prostu zna się na systemach STAG. Dlatego też montażystów należących do sieci białostockiej firmy precyzyjnie pogrupowano.

Autoryzowany serwis STAG
Te warsztaty pozostają najściślej związane z białostockim producentem i tworzą jego sieć patronacką. Kryteria przystępowania są w tym przypadku najsurowsze. Warsztat kandydat musi być zadbany i rzetelny, a także dążyć do stałego podnoszenia swoich kwalifikacji i unowocześniania wyposażenia. Kto nie utrzymuje odpowiednio wysokiego poziomu oferowanych usług, traci przywilej przynależności do grupy autoryzowanych serwisów. Jeżeli zachowuje solidność i lojalność, otrzymuje wiele korzyści, w tym:
- pierwszeństwo w dostępie do nowych produktów,
- regularne szkolenia,
- stałą pomoc doradców handlowych i serwisowych,
- wspólną markę, poprzez którą klienci kojarzą warsztaty (elementy brandingu dostarcza AC S.A.).
Liczba takich warsztatów w Polsce oscyluje obecnie powyżej 100. Warto się wybrać w celu montażu właśnie do takiego warsztatu również przez wzgląd na organizowane przez firmę AC konkursy, w których wygraną bywa zwrot kosztów instalacji autogaz o wartości 2,5 tys. zł.

Rekomendowany warsztat STAG
Rekomendowane warsztaty STAG tworzy blisko 80 warsztatów związanych z AC S.A. na nieco luźniejszych zasadach. Mogą, choć nie muszą znajdować się w przedsionku oczekujących na przyjęcie do grona serwisów autoryzowanych. Wymagania wobec nich są porównywalne z autoryzowanymi serwisami STAG, tyle że pod względem wizerunkowym warsztaty rekomendowane mają więcej swobody. Jakość obsługi pozostaje jednak na bardzo wysokim poziomie, a doradcy AC S.A. dbają, by ten poziom nie spadał.

Warsztat z homologacją AC S.A.
Najwięcej jest warsztatów korzystających z homologacji AC S.A., a więc tworzących sieć w rozumieniu przepisów ITS (Instytutu Transportu Samochodowego). Jeżeli dany warsztat nie dysponuje własną homologacją sposobu montażu, może działać w sieci producenta lub warsztatu, który taką homologację ma i przyjmie go pod swoje skrzydła. Takich warsztatów jest na terenie kraju blisko 1100 i o ile nie pozostają one w tak bliskiej komitywie z patronem, jak zakłady wymienionych typów, również nad nimi AC S.A. ma kontrolę w kwestii jakości – jeżeli ktoś zaniża poziom, firma z Białegostoku może danemu montażyście odebrać prawo korzystania ze swojej homologacji.
Organizacja wzorowa, ale co z tego ma klient? Przede wszystkim w autoryzowanych serwisach STAG oraz w rekomendowanych warsztatach może korzystać z ogólnopolskiej gwarancji udzielonej przez producenta instalacji gazowej – bez względu na to, gdzie dokonano montażu, opieka serwisowa obowiązuje wszędzie tam, gdzie jest dostęp do warsztatów tej kategorii. Wchodząc zaś do dowolnego zakładu zrzeszonego pod egidą AC S.A., kierowca może mieć pewność, że pracujący tam technicy są autorytetami w kwestiach związanych z obsługą produktów STAG i nie będą działać po omacku, tylko szybko i profesjonalnie go obsłużą.
Organizowanie warsztatów montujących i serwisujących samochodowe instalacje gazowe w sieci autoryzowane przez producentów systemów LPG wydaje się nieuniknionym stadium rozwoju rynku. Minęły już czasy, gdy kierowcy po prostu chcieli mieć „jakieś” instalacje w swoich autach, tak jak nikt już dzisiaj nie chce mieć „jakiegoś” telefonu czy telewizora. Użytkownicy przyzwyczajają się do konkretnych marek produktów i chcą, by ich obsługą zajmowali się kompetentni specjaliści, przed którymi STAG nie ma żadnych tajemnic. Może to być warsztat doświadczony w serwisowaniu systemów innych marek i wciąż na nie otwarty, gdyż AC S.A. nie oczekuje od montażystów bezwzględnego oddania. Jeżeli sam białostocki producent ręczy za stan wiedzy serwisu, to lepiej właśnie jemu powierzać swoje auto. A to z kolei rodzi przywiązanie do marki i kliencką lojalność. Pozytywne doświadczenia ze STAG-iem procentują przy wyborze instalacji LPG do kolejnego samochodu. Sieć warsztatów to układ, na którym wszyscy zyskują!

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony