Wydarzenia

4 miesiące temu  19.12.2023, ~ Administrator - ,   Czas czytania 3 minuty

Motoryzacyjny świat zainteresowany Bliskim Wschodem

To była już dwudziesta edycja targów Automechanika Dubai. Przyzwyczailiśmy się do rekordów w kolejnych edycjach. W tym roku nie było inaczej – na wydarzenie przyjechało ponad 52 tysiące gości. To wzrost o 21% w porównaniu z rokiem poprzednim. Dlaczego warto odwiedzić Dubaj?

Goście ze 161 państw (tu też wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem – o 5%), a wystawcy w liczbie 1938 z 61 krajów – te liczby domykają kwestie statystyczne związane z targami. Wiodące tematy? W Dubai World Trade Centre dyskutowano o zrównoważonym rozwoju i wydajności najnowszych technologii wykorzystywanych w branży.
– Targi Automechanika Dubai 2023 okazały się spektakularnym sukcesem. Byliśmy świadkami bezprecedensowej liczby odwiedzających – mówi Mahmut Gazi Bilikozen, dyrektor targów z Messe Frankfurt Middle East. – Fakt, że powitaliśmy rekordową liczbę odwiedzających, podkreśla nie tylko zapotrzebowanie odwiedzających i wystawców na tego rodzaju targi motoryzacyjne, to także silny sygnał kwitnącej branży na Bliskim Wschodzie.
Wśród 10 najliczniej reprezentowanych krajów znalazły się: Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska, Indie, Irak, Chiny, Egipt, Pakistan, Rosja i Oman, przy 15-proc. wzroście liczby odwiedzających z krajów spoza ZEA. W 14 halach i 20 oficjalnych międzynarodowych pawilonach znalazła się m.in. strefa Innovation4Mobility, która była poświęcona pojazdom napędzanym paliwami alternatywnymi, cyfryzacji, łączności i inteligentnej infrastrukturze, z naciskiem na zrównoważony rozwój. Sesję otwierającą poprowadził inż. Somayyah Alyammahi, kierownik działu projektów produktywności i zarządzania popytem w Ministerstwie Energii i Infrastruktury Zjednoczonych Emiratów Arabskich (MoEI), który zwrócił uwagę na krajową politykę dotyczącą pojazdów elektrycznych z 2023 r., która ma pomóc ZEA w osiągnięciu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla o 404 kilotony do 2050 roku.
W Dubaju poinformowano też o nowych targach logistycznych, które odbędą się w przyszłym roku wraz z targami Automechanika Dubai. Mają one na celu rozwój globalnego sektora logistycznego. Chodzi o stworzenie synergii między przemysłem motoryzacyjnym a różnymi branżami w sektorze logistycznym, wykorzystując pozycję Zjednoczonych Emiratów Arabskich jako epicentrum światowego sektora logistycznego, łączącego Afrykę, Bliski Wschód i Azję.
– Już pracujemy nad przyszłoroczną imprezą, ponieważ staramy się wykorzystać sukcesy tego roku, tworząc jeszcze większą wystawę dla motoryzacyjnego rynku wtórnego – podsumowuje Bilikozen. Targi Automechanika Dubai 2024 powrócą do Dubai World Trade Centre 10-12 grudnia przyszłego roku.

– Po 25 latach budowania kompetencji w produkcji oraz dystrybucji elementów metalowych i gumowych Fischer Automotive wprowadza elementy wykonane z tworzyw sztucznych – spinki montażowe do tapicerki. Analiza rynku i potrzeb naszych partnerów handlowych wykazała, że zapotrzebowanie na ten asortyment, z pełną jego dostępnością oraz wysoką jakością i atrakcyjną ceną, ciągle rośnie. My już dziś oferujemy szeroką paletę spinek, a ich świetne przyjęcie przez rynek pozwala myśleć o szybkim rozwoju gamy tych produktów i wzbogaceniu jej wkrótce o specjalistyczne narzędzia do wymiany spinek. Co istotne dla potencjalnych klientów, już od 2008 r. Fischer Automotive jest partnerem TecDoc, więc zapewniamy doskonałe dopasowanie produktu do konkretnych potrzeb. Zawsze specjalizowaliśmy się w drobnych elementach, wierząc, że to od nich zależy jakość tych większych i całkiem dużych. Cieszy nas, że tegoroczna edycja targów w Dubaju potwierdziła prognozy. Byliśmy prawdopodobnie jedyną firmą oferującą spinki montażowe, a zainteresowanie nimi było ogromne. Bez względu na szerokość geograficzną i rodzaj napędu samochodu nic nie zastąpi dobrze dobranej spinki wysokiej jakości. A my to gwarantujemy – mówi Jolanta Meus, Fischer Automotive.

B1 - prenumerata NW podstrony

GALERIA ZDJĘĆ

Motoryzacyjny świat zainteresowany Bliskim Wschodem
Motoryzacyjny świat zainteresowany Bliskim Wschodem
Motoryzacyjny świat zainteresowany Bliskim Wschodem
Motoryzacyjny świat zainteresowany Bliskim Wschodem

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony