Warto wiedzieć

8 miesięcy temu  29.09.2023, ~ Administrator - ,   Czas czytania 1 minuta

Będzie to kolejny protest. Na zdjęciu wydarzenia z 18.11.2021. Fot. Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej

Blisko 300 osób (stan na 26.09) zgłosiło swój udział w proteście organizowanym przez Polską Izbę Stacji Kontroli Pojazdów. Protest odbędzie się dziś (piątek, 29.09) w Warszawie. - Ten dzień, to będzie już 19-ta rocznica ogłoszenia rozporządzenia w sprawie wysokości opłat za badania techniczne. Jak mamy skutecznie dbać o bezpieczeństwo kierowców, skoro pracujemy za te same stawki prawie dwie dekady? - pytają retorycznie organizatorzy z PISKP.

Zbiórka o godz. 11.00 na Pasażu W. Szymborskiej vis a vis Dworca Warszawa Śródmieście, a następnie przemarsz ulicami: E. Platter, Wspólną oraz Chałubińskiego przed Ministerstwo Infrastruktury.

Jak mamy utrzymać firmy przy stale rosnących kosztach? Czy ktoś chce doprowadzić naszą branżę do upadku? Nie możemy pozwolić na to, żeby stacje kontroli pojazdów upadały jedna po drugiej! Nie możemy pozwolić na to, żeby system kontroli technicznej pojazdów w Polsce się załamał!

- Stacje kontroli pojazdów nie mają barw politycznych. Badają bez wyjątku wszystkie pojazdy. Bezpieczeństwo kierowców też nie ma barw partyjnych. Musimy pokazać politykom tuż przed wyborami parlamentarnymi, że dalsze ignorowanie naszego środowiska, doprowadzi branżę do upadku. Kto wtedy będzie dbał o bezpieczeństwo kierowców? - czytamy na stronie Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony