Wydarzenia

ponad rok temu  23.05.2023, ~ Administrator - ,   Czas czytania 2 minuty

Nagrodzeni za zrównoważony rozwój

TecAlliance, wiodący ekspert w zakresie zarządzania danymi i procesami na motoryzacyjnym rynku wtórnym, ponownie zdobył srebrny medal w rankingu zrównoważonego rozwoju EcoVadis. Stawia to firmę wśród 25 najlepszych z ponad 100 000 ocenianych na całym świecie.

EcoVadis jest największym na świecie dostawcą rankingów zrównoważonego rozwoju dla firm. Wiele firm wymaga przejrzystości w swoich łańcuchach dostaw w odniesieniu do zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Dobra ocena zewnętrznego specjalisty ds. ratingów o międzynarodowej renomie jest dowodem na sukces licznych działań, które TecAlliance wdrożył w ostatnich miesiącach. Obejmuje to wprowadzenie globalnego Kodeksu Postępowania, który określa jednolite standardy postępowania pracowników i partnerów biznesowych na całym świecie. Ponadto TecAlliance wdrożył system informowania o nieprawidłowościach w celu zgłaszania i wykrywania potencjalnych naruszeń Kodeksu Postępowania.
Innym ważnym narzędziem poprawy zrównoważonego rozwoju w TecAlliance jest ocena ryzyka dostawców w zakresie zrównoważonego rozwoju. Ponadto firma wdrożyła kompleksowe działania mające na celu ograniczenie emisji CO2 i postawiła sobie za cel osiągnięcie całkowitej neutralności do roku 2030. Wprowadzono też kursy i warsztaty e-learningowe dla pracowników, podnoszące świadomość w zakresie zrównoważonego rozwoju i CSR.
– Jesteśmy szczególnie zadowoleni, że udało nam się ponownie poprawić w porównaniu z poprzednim rokiem. To pokazuje, że nasze działania promujące zrównoważony rozwój i CSR są skuteczne – komentuje Jürgen Buchert, dyrektor generalny TecAlliance.

B1 - prenumerata NW podstrony

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony