Warto wiedzieć

ponad rok temu  28.09.2016, ~ Administrator - ,   Czas czytania 6 minut

Nagrzewnica VOLCANO - odpowiedź na wyzwania współczesnego budownictwa
Strona 2 z 2

Dla prostych zastosowań dostępne są VOLCANO wyposażone w energooszczędne, trójbiegowe silniki AC, z uzwojeniami przystosowanymi do pracy z różną prędkością, przełączanymi za pomocą wyjść przekaźnikowych. Ich konstrukcja pozwala na regulację wydajności w znacznie szerszym zakresie w stosunku do rozwiązań konkurencji. Mogą one współpracować z najprostszą automatyką, bez regulatora prędkości. Posiadają też znacznie wyższą efektywność przy pracy na niższym biegu w stosunku do silników współpracujących z regulatorami prędkości.

Precyzyjne sterowanie

Wykorzystanie wszystkich walorów VOLCANO nie byłoby możliwe bez odpowiedniego systemu sterowania. Zastosowany sterownik mikroprocesorowy gwarantuje precyzyjną regulację temperatury, realizuje też wiele innych funkcji. Umożliwia wygodny odczyt mierzonych i nastawionych parametrów oraz ich łatwą optymalizację. Umożliwia też sterowanie grupą urządzeń, ogrzewających jedno pomieszczenie oraz zdalne monitorowanie i zarządzanie pracą VOLCANO za pomocą zewnętrznego systemu (BMS). 

Regulacja temperatury polega na wysterowaniu zaworu nagrzewnicy i automatycznej zmianie wydajności wentylatora, zależnie od bieżących potrzeb. Użytkownik może też ręcznie ustawić wymagany bieg wentylatora. Do pomiaru temperatury służy czujnik wbudowany w sterownik. W przypadku montażu sterownika poza ogrzewanym pomieszczeniem możliwe jest podłączenie czujnika zewnętrznego, zamontowanego w tym pomieszczeniu. Sterownik samoczynnie wykrywa ten czujnik i traktuje jako nadrzędny.

Sterowanie VOLCANO może odbywać się według zaprogramowanego harmonogramu, niezależnie dla dni roboczych i weekendowych. Sterownik HMI umożliwia wybór dodatkowej temperatury, zadeklarowanej np. jako temperatura dyżurna poza zaprogramowanym okresem grzania lub jako minimalna temperatura w ramach ochrony przeciwzamrożeniowej. Dla prostych aplikacji dostępne są termostaty i potencjometryczne regulatory wydajności, umożliwiające ręczne wysterowanie wentylatora.

Destratyfikatory sposobem na ogrzewanie wysokich przestrzeni

Ogrzewaniu wysokich pomieszczeń towarzyszy zjawisko naturalnego unoszenia ciepłego powietrza i powstawania stref różnych temperatur na różnej wysokości. Skutecznym rozwiązaniem problemu jest zastosowanie destratyfikatorów „spychających” ciepłe powietrze w dolne obszary ogrzewanego pomieszczenia. Destratyfikator VOLCANO stanowi odmianę nagrzewnicy wentylatorowej VOLCANO, pozbawionej wodnego wymiennika ciepła. Wynikające stąd jeszcze mniejsze opory przepływu powietrza stwarzają możliwości osiągania jeszcze większego zasięgu i efektywności w stosunku do prezentowanej wyżej nagrzewnicy wentylatorowej. Zastosowana taka sama jak w nagrzewnicach VOLCANO konstrukcja wentylatora i jego napędu nadaje destratyfikatorom VTS w stosunku do konkurencji wyjątkowe właściwości wentylacyjne. 

Usprawnienie montażu

Nagrzewnice wentylatorowe i destratyfikatory VOLCANO montowane są do ściany lub sufitu za pośrednictwem specjalnych konsoli. Ich montaż wymaga wcześniejszego przygotowania otworów w ścianie do mocowania kotew lub śrub. Aby usprawnić tą czynność na każdym kartonie dostawczym VOLCANO nadrukowany jest szablon z narysowanym rozstawem otworów, oraz linia do poziomowania. Wystarczy odciąć szablon z wieka kartonu i po przyłożeniu we właściwym miejscu do ściany przystąpić do wiercenia otworów.

Podsumowanie

Doskonała konstrukcja rodziny nagrzewnic wentylatorowych i destratyfikatorów VOLCANO to efekt wielu lat doświadczeń ich konstruktorów oraz determinacji do stworzenia wyjątkowego, cichego, wydajnego i energooszczędnego produktu, zaspokajającego potrzeby każdego użytkownika w niemal każdym obiekcie. Tworzona z pasją, łączy w sobie znakomite walory użytkowe i estetyczne, które zostały szeroko docenione przez wielu użytkowników. 

Sprawdź ceny nowego VOLCANO - TUTAJ.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
do góry strony