Warto wiedzieć

miesiąc temu  23.10.2023, ~ Administrator - ,   Czas czytania 4 minuty

Najważniejsze cele w ramach transformacji energetycznej w Polsce. TotalEnergies na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

Czym tak naprawdę jest transformacja energetyczna? Jakie wyzwania długoterminowe stoją przed Polską i jakie są cele do realizacji w najbliższej przyszłości? Co w kontekście transformacji energetycznej oznacza partnerstwo publiczno-prywatne? O tym m.in. dyskutowano podczas panelowej debaty na Forum Ekonomicznym w Karpaczu.

Uczestnicy debaty zgodzili się, że od powodzenia i tempa transformacji energetycznej zależy nie tylko stabilność systemu energetycznego Polski, ale także przyszłość całej gospodarki. Kwestią otwartą pozostają drogi do realizacji założonych programów, forma współpracy pomiędzy uczestnikami rynku oraz rola państwa w tworzeniu środowiska sprzyjającego długoterminowym inwestycjom.

Cele i realizacje
– Więcej energii, mniej emisji – taki jest nasz cel. Więcej energii, ponieważ od niej zależy jakość życia i tempo rozwoju. Niższe emisje, ponieważ wszyscy jesteśmy świadomi, że...

Pełna treść artykułu dostępna jest tylko dla zalogowanych prenumeratorów Nowoczesnego Warsztatu.
Możesz odblokować dostęp poniżej lub zalogować się na stronie nowoczesnywarsztat.pl i ponownie przejść do tego artykułu.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony